Meclis, Stuttgart bölgesini ırkçı armayı yeniden tasarlamaya zorluyor

Stuttgart, kalın dudaklı, geniş burunlu ve halka küpeli siyah bir kadın tasvirini silmek için 19. yüzyıl armasını yeniden düzenlemek istiyor.

Meclis, Stuttgart bölgesini ırkçı armayı yeniden tasarlamaya zorluyor

ABD ordusunun Afrika komuta merkezine ev sahipliği yapan Möhringen, 1860’lardan beri sömürge dönemi çizimini içeren bir arma ile temsil ediliyor. Belediye meclisi de ırkçı amblemin kaldırılmasını isteyen dilekçenin 11.000 imza almasından sonra, sakinleri yeni bir tasarım sunmaya davet etti.

Möhringen’in amblemindeki siyah kadın etimolojik bir yanlış anlamadan kaynaklanıyor. Bölge müzesinin müdürü Irene Reichert, resmin armaya 19. yüzyılın ortalarında eklendiğine inandığını çünkü kasabanın adının yanlışlıkla Mohren kelimesiyle ilişkilendirildiğini söylüyor.

Dilekçede, “Siyahilerin tarihsel bağlamda aşağılayıcı şekilde tasvir edilmesinin insanlık dışı bir kibirin sonucu, bu amblem bir bölge işareti olmaya uygun değil” denildi.

İrlanda'da sağlık skandalı: Testleri pozitif çıkan sağlık personeli çalışmaya devam etti İlginizi Çekebilir İrlanda'da sağlık skandalı: Testleri pozitif çıkan sağlık personeli çalışmaya devam etti Dünyanın en uzun milleti giderek kısalıyor İlginizi Çekebilir Dünyanın en uzun milleti giderek kısalıyor Aday olması beklenen Zemmour'dan tartışma yaratan talep: Müslüman isimler yasaklansın İlginizi Çekebilir Aday olması beklenen Zemmour'dan tartışma yaratan talep: Müslüman isimler yasaklansın