Sözcü Plus Giriş

NASA’dan dikkat çeken İstanbul paylaşımı: Parlıyorsun

NASA, sosyal medyadan paylaştığı İstanbul fotoğrafıyla kısa sürede büyük ilgi topladı. Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan çekilen kareye 'Hey, İstanbul. Parlıyorsun" notu düşüldü.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 09:38, 27/05/2021
NASA’dan dikkat çeken İstanbul paylaşımı: Parlıyorsun

ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) dün akşam sosyal medya hesaplarından dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Paylaşımında İstanbul’a yer veren NASA, “Hey, İstanbul. Parlıyorsun” notunu düştü.

Kısa sürede Türk kullanıcıların beğeni yağmuruna tuttuğu fotoğraf, Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan (ISS) Karadeniz’in 263 mil üstünden 10 Mayıs’ta çekildi. NASA fotoğrafla ilgili açıklamanın devamında, “Bu fotoğraflar sadece estetik için değil aynı zamanda bilim için. Fotoğraflar gezegenin zaman içinde şehirleşmeyle, fırtınalar, seller ve volkanik faaliyetlerle ne kadar değiştiğini kaydediyor” ifadelerini kullandı.

İMAMOĞLU’NDAN NASA’YA YANIT

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, NASA'nın paylaşımına sosyal medyadan yanıt verdi. İmamoğlu cevabında, “Hey NASA, İstanbul'un uzaydan da muhteşem gözüktüğünü bu akşam bize hatırlattığın için teşekkürler” dedi.

İlginizi ÇekebilirNASA'nın İstanbul paylaşımına İmamoğlu'ndan yanıtNASA'nın İstanbul paylaşımına İmamoğlu'ndan yanıt

 

İlginizi ÇekebilirNASA'dan Mars uçuşunda bir ilk daha: Helikopterin sesi yayınlandıNASA'dan Mars uçuşunda bir ilk daha: Helikopterin sesi yayınlandı
Yayınlanma Tarihi:07:27,