Milli Eğitim Bakanı Özer: Afet bölgesindeki eksiklikleri gidereceğiz

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, selden etkilenen bölgelerde okullardaki hasar tespit çalışmalarının devam ettiğini belirterek "Eğitim öğretimin başlayacağı zamana kadar afet bölgesindeki eksiklikleri gidereceğiz" dedi. Özer, bölgedeki öğretmenlerin başta barınma olmak üzere her türlü ihtiyacının karşılanması için harekete geçtiklerini ifade etti.

Milli Eğitim Bakanı Özer: Afet bölgesindeki eksiklikleri gidereceğiz

Millî Eğitim Bakanlığı, afet bölgesi ilan edilen illerdeki eğitim kurumları, öğretmenler ve öğrencilerin durumunu yakından takip ediyor. Konuya ilişkin bir açıklama yapan Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın afet bölgesi ilan ettiği Kastamonu, Bartın ve Sinop’taki gelişmeleri anbean izliyoruz. Sel nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, tedavileri hastanelerde devam edenlere acil şifalar diliyoruz. Selin sebep olduğu zarar ve mağduriyetlerin giderilmesi için devletimiz her daim milletinin yanındadır” ifadelerini kullandı.

Okullarda hasar tespit çalışmaları yapılarak eğitim öğretimin başlayacağı zamana kadar eksikliklerin giderileceğini belirten Bakan Özer, “Bölgedeki öğretmenlerimizin başta barınma olmak üzere diğer tüm ihtiyaçlarının karşılanması için de il ve ilçe millî eğitim müdürlüklerimiz vasıtasıyla harekete geçtik” dedi. (İHA)

Okullar ne zaman açılacak? MEB'ten yüz yüze eğitim talimatı İlginizi Çekebilir Okullar ne zaman açılacak? MEB'ten yüz yüze eğitim talimatı Ortak çağrı: Okullar amasız, fakatsız açılmalı, gerekirse 7 gün eğitim yapılmalı İlginizi Çekebilir Ortak çağrı: Okullar amasız, fakatsız açılmalı, gerekirse 7 gün eğitim yapılmalı