Fed: Ekonomide iyimserlik azaldı

ABD Merkez Bankası'nın (Fed) corono virüsü vakalarından yaşanan artış nedeniyle 2021 yılı için ekonomide beklenen iyimserliğin azaldığını belirtti.

Fed: Ekonomide iyimserlik azaldı

ABD Merkez Bankası’nın (Fed) Bej Kitap (Beige Book) adı verilen toplantı tutanaklarında, ekonomide 2021 yılına ilişkin iyimserliğin, coronavirus vakalarında yaşanan son artışlara bağlı olarak azaldığına dikkat çekildi.

Artan coronavirus vakaların kısa vadeli iş koşullarına ilişkin çıkarımlar üzerinde de olumsuzluklar oluştuğu belirtilen Bej Kitap’ta, buna karşılık, ABD genelinde birçok Fed bölgesinde ekonomik aktivitenin ılımlı geliştiğine de işaret edildi.

ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell

BİRÇOK BÖLGEDE TOPARLANMA HENÜZ TAMAMLANMAMIŞ

Buna göre, yalnızca iki bölgede küçük gelişme ya da hiç gelişme olmadığı bildirilirken, iki bölgeden gelen raporlarda ise ekonomik aktivitenin daha da kötüleştiği belirtildi.

Bej Kitap’ta, bölgelerin çoğunluğunda, toparlanma henüz tamamlanmamış ve gelişmenin de yavaş olmasına karşın istihdamın yükseldiğine ilişkin bilgi gelmesine karşın, artan sayıda bölgeden ise istihdam düzeylerinde düşüşlerden söz edildiği vurgulandı. (DHA)

FED Başkan Yardımcısı: Ekonominin salgın öncesine dönmesi için bir yıl gerekecek İlginizi Çekebilir FED Başkan Yardımcısı: Ekonominin salgın öncesine dönmesi için bir yıl gerekecek

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
ABD Corona coronavirüs Ekonomi FED Merkez Bankası söz
Loading...