Turk İlaç’tan Rus aşısı üretimi için imza

Turk İlaç, Rusya'da corona virüsüne karşı geliştirilen CoviVac aşısının Türkiye'de üretimi için mutabakat anlaşması imzaladı.

Turk İlaç’tan Rus aşısı üretimi için imza

Sputnik V aşısının ardından bir diğer Rus aşısı CoviVac’ın da Türkiye’de üretimi için anlaşma sağlandı.

Turk İlaç’tan Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamaya göre inaktif Covid-19 aşısı CoviVac için Rusya’da yapılan görüşmeler neticesinde; International Research Institute for advance Systems (IRIAS) ile aşının Türkiye’de üretilmesi, ruhsatlandırılması ve dağıtımı için yapılacak olan final anlaşmanın temel esaslarını içeren mutabakat anlaşması imzalandı.

Rusya’da Sputnik V’den sonra EpiVacCorona ve CoviVac aşıları geliştirilmişti.

SPUTNIK V’NİN ÜRETİMİ İÇİN DA ANLAŞMA İMZALANMIŞTI

Daha önce Türkiye’de Sputnik V aşısına acil kullanım onayı verilirken Türkiye ile Rusya arasında Sputnik V aşısının Türkiye’de üretilmesine yönelik anlaşma sağlanmıştı.

Rusya Doğrudan Yatırım Fonu, yazılı açıklamasında Türk Viscoran İlaç'ın aşının yerlileştirilmesi çalışmaları yürüttüğünü ve önümüzdeki aylarda birçok tesiste aşıyı üretmeyi hedeflediğini açıkladı.

Viscoran İlaç, diğer Türk ilaç üreticileriyle de ortaklıklar kurulmasında yardımcı olacak.

TTD: Sputnik V aşısı ucuz ve etkili İlginizi Çekebilir TTD: Sputnik V aşısı ucuz ve etkili Türkiye'de üretilecek Rus aşısının koruma oranı belli oldu İlginizi Çekebilir Türkiye'de üretilecek Rus aşısının koruma oranı belli oldu

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Corona Covid-19 kap Rusya Sağlık Sağlık Bakanlığı Türkiye
Loading...