20 yaşındaki Necati’nin öldüğü kazada sürücü tam kusurlu

Çanakkale'de elektrikli bisikletiyle seyir halindeki 20 yaşındaki Necati Kaan Şahin'e çarpıp ölümüne neden olduğu suçlamasıyla tutuklanan 24 yaşındaki Mehmet Ali Şahin'in yargılanmasına devam edildi. Hazırlanan bilirkişi raporunda sürücü Mehmet Ali Şahin'in asli ve tam kusurlu olduğu, Necati Kaan Şahin'in ise kusurunun bulunmadığı belirtildi.

20 yaşındaki Necati’nin öldüğü kazada sürücü tam kusurlu

Biga’da, 11 Ağustos gecesi, 1.33 promil alkollü Mehmet Ali Şahin’in kullandığı otomobil, elektrikli bisikletiyle seyir halinde olan Necati Kaan Şahin’e çarptı. Biga Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Şahin, doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamadı.

Şahin’in cenazesi, Kocaeli’nin Gebze ilçesinde toprağa verildi. Necati Kaan Şahin’in, kazadan önce en büyük hayalini gerçekleştirip, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandığı belirtildi.

Evinin önünde bekçiler tarafından yakalanan Mehmet Ali Şahin ise gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen Şahin, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Kazayla ilgili hazırlanan iddianame, Biga 2’nci Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Bugün 2’nci duruşma görüldü. Hakkında ‘bilinçli taksirle bir kişinin ölümüne neden olma’ suçundan 3 yıldan 9 yıla kadar hapis istenen tutuklu sanık Şahin duruşmaya, SEGBİS ile bağlandı.

Necati Kaan Şahin

ALKOLLÜ, HIZ LİMİTİNİ AŞMIŞ VE TAKİP MESAFESİNE UYMAMIŞ 

Duruşmada, sanık tarafı kaza yerinde yapılan keşif sonrası hazırlanan bilirkişi raporuna itiraz etti. Raporda sürücünün belirlenen hız limiti üzerinde araç kullanmak, alkollü araç kullanmak, önündeki aracı takip mesafesine uymamak kurallarını ihlal ettiği için tam ve asli kusurlu olduğu, vefat eden Necati Kaan Şahin’le ilgili olarak kazanın meydana gelmesinde hiçbir kusuru olmadığı yer aldı.

Dosya, İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. İstanbul Adli Tıp Kurumu, dosya üzerinde inceleme sonucu rapor düzenleyecek. Mahkeme heyeti, sanık, tanık ve avukatların beyanlarını dinledikten sonra duruşmayı 26 Kasım’a erteledi. Sanık Mehmet Ali Şahin’in ise tutuklu yargılanmasına devam edilecek. DHA

Hendek'teki patlamanın bilirkişi raporu ortaya çıktı İlginizi Çekebilir Hendek'teki patlamanın bilirkişi raporu ortaya çıktı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...