Anıtkabir’de ayrımcılık

Anıtkabir’de düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı törenlerinde, SÖZCÜ’nün de aralarında bulunduğu bazı medya kuruluşlarına ayrımcılık yapıldı.

Anıtkabir’de ayrımcılık

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından törenleri izlemek için akreditasyon kartı verilen gazeteciler Anıtkabir kapısında Cumhurbaşkanlığı koruma polisleri tarafından içeri alınmadı ve bu kartların geçersiz olduğu savunuldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı Anıtkabir'deki töreni sadece Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na akredite olan gazeteciler izleyebildi. Bu gazetecilerden de ayrıca PCR testi istendi. Anıtkabir giriş kapısında Cumhurbaşkanlığı akreditasyon kartlarını kontrol eden koruma polisleri Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca verilen kartların bu tören için geçerli olmadığını belirterek SÖZCÜ, Yeniçağ, KRT, Halk TV gibi medya kuruluşu temsilcilerini içeri almadılar. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı törenlere sadece Cumhurbaşkanlığı'na akredite olan gazeteciler alınıyor.

Herkesin tirajı denetlensin, ona göre ilan verilsin İlginizi Çekebilir Herkesin tirajı denetlensin, ona göre ilan verilsin RTÜK'ten 6 kanala yangın cezası İlginizi Çekebilir RTÜK'ten 6 kanala yangın cezası AYM'den basın özgürlüğü için önemli karar İlginizi Çekebilir AYM'den basın özgürlüğü için önemli karar Kılıçdaroğlu: Tirajı yüksek gösterip devleti soyuyorlar İlginizi Çekebilir Kılıçdaroğlu: Tirajı yüksek gösterip devleti soyuyorlar

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...