Çanakkale’de orman yangını

Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde, tarım arazisinde çıkan yangın, ormanlık alana sıçradı. Çanakkale Orman Bölge Müdürü Enver Demirci, Bayramiç ilçesine bağlı Aşağışevik köyü tarım arazisinde çıkan ve ormanlık alana sıçrayan yangının yerleşim yerleri için risk oluşturmadığını söyledi. Öte yandan yoğun müdahale sonrası yangın kontrol altına alındı.

Çanakkale’de orman yangını

Çanakkale Bayramiç’e bağlı Aşağışevik köyü yakınlarındaki tarım arazisinde belirlenemeyen nedenle başlayan yangın, ormanlık alana sıçradı.

İhbar üzerine bölgeye Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri, 3 helikopter ve 10 arazöz sevk edildi. Alevlerin söndürülmesi için karadan ve havadan müdahale edildi.

“AŞAĞIŞEVİK KÖYÜ İÇİN BİR RİSK KALMADI”

Çanakkale Orman Bölge Müdürü Enver Demirci, Bayramiç ilçesine bağlı Aşağışevik köyü tarım arazisinde çıkan ve ormanlık alana sıçrayan yangının yerleşim yerleri için risk oluşturmadığını söyledi.

Demirci, “Ekiplerimiz canla başla çalıştılar. Tüm ekibime özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. İnsan üstü bir mücadeleyle çok şükür ciddi bir sıkıntı olmadan yangını kolayladık. Şu an itibariyle kontrol altında değil ama hava kararmadan inşallah kontrol altına alabileceğimizi tahmin ediyorum. Destek olan tüm kamu kurum ve kuruluşlarına  herkese teşekkür ediyorum. İlk başlarda sıkıntılı bir durum olmuştu ama şu an itibariyle çok sıkıntılı bir durumumuz yok. Yangının çıkış nedeniyle ilgili henüz net bir şey yok ama bir traktörde saman balyalarının yandığıyla alakalı bir bilgimiz var. Onu araştırıyoruz” dedi.

KONTROL ALTINA ALINDI

Tarım arazisinde çıkan ve ormanlık alana sıçrayan yangın, ekiplerin havadan ve karadan müdahalesiyle kontrol altına alındı. Bölgede soğutma çalışmaları devam ederken, tarım ve orman arazisiyle birlikte yaklaşık 20 hektar alan yanarak küle döndü. DHA

Muğla Belediye Başkanı: Şehrimiz, ormanlarının yüzde 8'ini kaybetti İlginizi Çekebilir Muğla Belediye Başkanı: Şehrimiz, ormanlarının yüzde 8'ini kaybetti İstanbul'da orman yangını İlginizi Çekebilir İstanbul'da orman yangını