CHP, İYİ Parti, Demokrat Parti ve Gelecek Partisi bir araya geldi

CHP, İYİ Parti, Demokrat Parti ve Gelecek Partisi temsilcileri ekonomik krizi görüşmek üzere Meclis’te buluştu. Ortak görüş olarak şu öne çıktı: Bu hükümet piyasaya güven vermiyor. Çözüm önerisi olarak ‘şunu yapın, bunu yapmayın’ demenin anlamı yok. En kısa sürede erken seçime gidilmeli.

CHP, İYİ Parti, Demokrat Parti ve Gelecek Partisi bir araya geldi

Dört muhalefet partisi temsilcisi, ekonomide yaşanan krizi görüşmek ve yol haritası oluşturmak için bir araya geldi.

Meclis'teki görüşmeye CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, Demokrat Parti Ekonomik İşler Başkanı Bülent Şahinalp ile Gelecek Partisi Ekonomi Politikaları Başkanı Kerim Rota katıldı.

TOPLANTI BİR SAAT SÜRDÜ

Toplantı yaklaşık 1 saat sürdü. Tek tek söz alan temsilciler, yaşanan ekonomik krizi kendi bakış açısıyla paylaştı. Bundan sonra da aynı toplantıların devam etmesi kararlaştırıldı. İkinci toplantıya Deva Partisi ve SP'den de katılım olması bekleniyor.

Toplantıya katılan Gelecek Partili Kerim Rota, SÖZCÜ'ye “4 siyasi parti arasında işbirliği gibi düşünmek gerekir. Son ekonomik gelişmeleri ve piyasayı değerlendirdik. Güven krizi yaşandığı konusunda hemfikiriz. Artık hükümetin güveni sağlamayacağı konusunda görüşler oluştu. Hükümete ‘şunu yapın, bunu yapmayın' demenin anlamı yok, çünkü güven sorunu yaşanıyor. Tek çare erken seçim görünüyor, Türkiye en kısa sürede erken seçime giderek güven tazelemelidir” dedi.

Erdoğan'ın döviz kuru açıklamalarına muhalefetten sert yanıt İlginizi Çekebilir Erdoğan'ın döviz kuru açıklamalarına muhalefetten sert yanıt Kılıçdaroğlu ve Akşener'den ekonomi zirvesi: Erken seçim çağrısı yaptılar İlginizi Çekebilir Kılıçdaroğlu ve Akşener'den ekonomi zirvesi: Erken seçim çağrısı yaptılar

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...