Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ülkemizi asla çöle teslim etmeyeceğiz, kurak bırakmayacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Ülkemizi asla çöle teslim etmeyeceğiz, kurak bırakmayacağız. Yeşil Vatan'ı korumak için cansiperane mücadelemiz devam edecek” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ülkemizi asla çöle teslim etmeyeceğiz, kurak bırakmayacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Orman yangınlarını söndürme çalışmalarımızı, karadan ve havadan müdahale araçlarımızın sayısını sürekli artırarak yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Ülkemizi asla çöle teslim etmeyeceğiz, kurak bırakmayacağız” ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Geleceğe Nefes kampanyasıyla her vatandaşımız için 3 adet olacak şekilde toplam 252 milyon fidanı inşallah yıl bitmeden toprakla buluşturacağız. Yeşil Vatan’ı korumak için cansiperane mücadelemiz devam edecek” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 46 ilde 214 orman yangından 202'sinin kontrol altına alındığını belirterek, yangın söndürme çalışmalarına 18 amfibik uçak, 850 arazöz ve su tankeri, 57 helikopter, 150 iş makinası, 9 insansız hava aracı ve 5 bin 250 personele müdahale edildiğini açıkladı. İHA

Bakan Pakdemirli: 5 ilde 13 orman yangınını kontrol altına alma çalışması devam ediyor İlginizi Çekebilir Bakan Pakdemirli: 5 ilde 13 orman yangınını kontrol altına alma çalışması devam ediyor