Davula çıkan başhekim ne maske ne mesafe dinledi!

Coronayla mücadele sürerken, vaka sayılarındaki artış endişe yaratıyor... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Okullar açıldı. Sosyal hareketlilikle risk artacak. Maske ve mesafe kuralı daha da önemli. Nihai çözüm aşı” uyarısında bulundu. Bilim insanları da sık sık benzer çağrılar yapıyor. Ancak 4 yıldır Bigadiç Devlet Hastanesi’nin Başhekimliğini yürüten Halil Kırbıyık, vatandaşlara örnek olacağına tersini yaptı.

Davula çıkan başhekim ne maske ne mesafe dinledi!

Kırbıyık, geçtiğimiz pazar günü oğlu için sünnet düğünü düzenlendi. Düğüne, AKP Balıkesir Milletvekili Belgin Gökçe Uygur, ilçe Kaymakamı Mehmet Halis Aydın, AKP'li Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu ile 3 bine yakın davetli katıldı.

Corona kurallarına uyulmayan düğün fotoğrafları sosyal medyaya yansıdı. Kalabalıkla birlikte pistte yer alan Başhekim Halil Kırbıyık'ın maskesiz davulun üzerine çıkıp oynadığı görülüyor. Bu davranışı, “Başhekim de bunu yaparsa pes doğrusu” yorumlarına yol açtı.

Başhekimden el pençe karşılama! İlginizi Çekebilir Başhekimden el pençe karşılama! Başhekim açıkladı: Yoğun bakımlar doldu, ameliyatlar ertelendi İlginizi Çekebilir Başhekim açıkladı: Yoğun bakımlar doldu, ameliyatlar ertelendi
AKP aydın Balıkesir Bilim Corona düğün Maske pazar Sağlık Sağlık Bakanı