Sezer Öztürk silahını ateşledi ve dehşet saçtı: 1 ölü, 4 yaralı

Futbol kariyerine 2015 yılında Beşiktaş'ta nokta koyan eski futbolcu Sezer Öztürk ve arkadaşı trafikte yol verme meselesi yüzünden tartıştığı kişilere silah ve bıçakla saldırdı. Dehşete düşüren olayda 1 kişi hayatını kaybetti, 4 kişi ise yaralandı. Lüks otomobilinden ateş açan Sezer Öztürk hızla olay yerinden uzaklaştı.

Olay, 19 Eylül Pazar günü akşam 17.30 sıralarında Çekmeköy'de Şile otoyolu Paşaköy mevkiinde meydana geldi. İddiaya göre, Halil İbrahim S. (24) babası, ağabeyi ve arkadaşlarıyla Paşaköy mevkine mangal yapmaya geldi. Patika yolun kenarına araçlarını park eden grup mangal yapmaya başladı. İddiaya göre, yabancı plakalı araçla gelen Fenerbahçeli eski futbolcu Sezer Öztürk ve arkadaşı patika yoldan aracıyla geçmek için yol istedi.

OTOMOBİLİN İÇİNDEN ATEŞ AÇTI

Halil İbrahim S. yol vermek istediği sırada ikili arasında henüz bilinmeyen bir nedenle tartışma çıktı. Tartışma alevlenerek kısa sürede kavgaya dönüştü. Sezer Öztürk'ün arkadaşı ve Halil İbrahim S.'nin ailesi ve arkadaşlarının katılmasıyla kavga büyüdü. Yaşanan arbedede Halil İbrahim S. kaçarak vatandaşların bulunduğu alana girmeye çalıştı. Lüks otomobilinden ateş açan Sezer Öztürk hızla olay yerinden uzaklaştı.

Silah ve bıçakların kullanıldığı kavgada Halil İbrahim S. hayatını kaybetti. Baba Haydar G., ağabey Duran S. ve arkadaşları Sezgin Y. ile Metin A. ise yaralandı. O anlar bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansırken, hayatını kaybeden Halil İbrahim S.'nin kurşunlardan kaçmaya çalıştığı anlar güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Öte yandan, hayatını kaybeden Halil İbrahim S.'nin evli ve 2 çocuk babası olduğu öğrenildi. Hayatını kaybeden Halil İbrahim S.'nin Nişantepe mezarlığına defnedildiği belirtildi. Yaralanan vatandaşların ise hastanede tedavilerinin devam ettiği öğrenildi.

Halil İbrahim S.

“SİZLİK BİR DURUM YOK, HEDEFİMİM O”

Olayı gören mahalle sakini Emre Sepetçi, “Ölen arkadaş buradan koşmaya başladı, onları kovalamış. Öldüren kişi araçla geldiği ortak noktada karşılaştılar. Ölen kişi kaçmayı başlayınca gürültüye dışarı çıktık. “Siz karışmayın, sizlik bir durum yok, hedefim o” dedi. Silahı çatır çatır sıkmaya başladı, adamı öldürdü. Her şey bir anda oldu ne olduğunu anlayamadık. Planlı projeli bir olay, adamı gözümüzün önünde öldürdü. Mahalle ayağa kalktı, 2 el halkın üzerine ateş açtı. Yabancı plakalı aracıyla kaçmaya başladı” diye konuştu. (İHA)

TUTUKLAMAYA YÖNELİK YAKALAMA KARARI ÇIKARILDI

Sezer Öztürk'ün de aralarında bulunduğu taraflar arasında trafikte yaşanan tartışma sonucu bir kişinin yaralanması, Halil İbrahim Scholten isimli kişinin ise silahla vurularak öldürmesine ilişkin Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından “kasten öldürme” ve “kasten yaralama” suçlarından soruşturma başlatıldı.

Soruşturma kapsamında, olay sırasında Almanya trafik siciline kayıtlı aracın kullanıldığı, aracın tescil kaydından sahibinin O.D. olduğu ve O.D.'nin ağustos ayının sonunda Almanya'ya gittiğinin tespit edildiği bilgisine ulaşıldı.

Olayda aracı kullanan kişinin Sezer Öztürk olduğu, Ö.G. ve A.M. isimli şüphelilerin de aynı olayda şüpheli Sezer Öztürk ile birlikte hareket ettiğinin anlaşıldığı öğrenildi. Şüphelilerden A.M.'nin 20 Eylül'de teslim olduğu ve sevk ediliği hakimlikçe tutuklandığı bilgisine ulaşılırken, şüpheliler Sezer Öztürk ve Ö.G.'nin halen firar durumunda olduğu öğrenildi.

Soruşturma kapsmaında şüphelilerden Sezer Öztürk hakkında Anadolu 10. Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanmasına yönelik yakalama emri düzenlendi. Öte yandan şüphelilerden Ö.G. hakkında da tutuklanmasına yönelik yakalama emri talebinde bulunulacağı öğrenildi.

DAHA ÖNCE DE BIÇAKLI KAVGAYA KARIŞMIŞTI

2014 yılında Sezer Öztürk’ün adı yine bir kavgaya karışmış ve yaralanmıştı. Devre arası tatili için gittiği Almanya’nın Düsseldorf kentinde eğlenmek için kuzeni ile dışarıya çıkan ezer Öztürk, burada karıştığı kavgada kuzeni ile birlikte bıçaklanmıştı. Futbolu bıraktıktan sonra vücut geliştirme ve boksla uğraşan Öztürk uzun bir süredir Almanya’da yaşıyordu. (Sevgim Begüm YAVUZ)