Sözcü Plus Giriş

Tokatspor Kulübü Başkanı Ufuk Akçekaya: İmamoğlu’nu CİMER’e ben şikayet ettim

Türbe ziyaretinde ellerini arkadan bağladığı için şikayet edilen ve hakkında inceleme başlatılan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu kimin şikayet ettiğiyle ilgili ilk açıklama geldi. Tokatspor Kulübü Başkanı Ufuk Akçekaya, sosyal medyadan yaptığı açıklamada İmamoğlu'nu kendisinin CİMER'e şikayet ettiğini açıkladı.

İsmail AKDUMAN
Güncellenme: 21:47, 06/05/2021

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, geçen yıl yaptığı türbe ziyareti sırasında elleri arkadan bağlı bir şekilde yürüdüğü sırada görüntülenmiş ve CİMER’e şikayet edildiği ortaya çıkmıştı. Günlerdir İmamoğlu’nu kimin şikayet ettiği tartışması devam ederken, Tokatspor kulübü başkanı Ufuk Akçekaya bugün canlı yayında konuyla ilgili açıklama yaptı.

“BEN ŞİKAYET ETTİM”

Sosyal medya hesabından yaklaşık 37 dakika yayın yapan Tokatspor Başkanı Ufuk Akçekaya şikayeti kendisinin yaptığını iddia ederek, “2 gündür gündemi sarsan Ekrem İmamoğlu ile ilgili CİMER’e kim şikayet etti? Bunu açıklayacağım. Bugün de İmamoğlu açıklama yaptı. 2006 Eylül’de bir kere oturmuşluğum var. Ekrem İmamoğlu’nu CİMER’e şikayet eden benim. Ufuk Akçekaya yani Tokatspor FK başkanı. Aynı zamanda eğitimciyim. Benim hayatımı alt üst ettiler. 3 kişi bunlar. Bunların içinde Ekrem İmamoğlu da var” dedi.

Akçekaya, İmamoğlu’nu kendisine kumpas kurduğunu iddia ederek, bu yüzden şikayet ettiğini öne sürdü. Öte yandan Akçekaya, “Türbe soruşturmasının kamuflaj olduğunu düşünüyorum” açıklaması yaptı.

BİLAL ERDOĞAN VE MELİH BULU’YU ZİYARET ETMİŞTİ

Akçekaya, videolu açıklamasının devamında “Cumhurbaşkanımızın dünürü Orhan Uzuner ile bir samimiyetim var” itirafında bulundu.

Akçekaya, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanan, atanması tepki çeken AKP’den eski milletvekili ve belediye başkanı adayı Prof. Dr. Melih Bulu’yu 16 Şubat’ta makamında ziyaret etmişti.

Akçekaya’nın 2019 yılında Bilal Erdoğan ile görüşerek, kendisine Tokatspor’un ‘Bilal Erdoğan’ yazılı formasını hediye ettiği de ortaya çıktı.

İlginizi ÇekebilirEkrem İmamoğlu'na 'ellerini arkada neden bağladın' incelemesiEkrem İmamoğlu'na 'ellerini arkada neden bağladın' incelemesi

 

İlginizi Çekebilirİmamoğlu'ndan inceleme hakkında ilk açıklamaİmamoğlu'ndan inceleme hakkında ilk açıklamaİlginizi Çekebilirİmamoğlu'ndan 'el bağlama' esprileriİmamoğlu'ndan 'el bağlama' esprileri
Yayınlanma Tarihi:19:55,