İran sınırına takviye, Akar yerinde inceledi

İran sınırında incelemelerde bulunan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Her gün 150'den fazla bölgede pusu ve keşif faaliyeti gerçekleştiriliyor" dedi.

İran sınırına takviye, Akar yerinde inceledi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İran sınırında alınan önlemleri yerinde inceledikten sonra açıklamalarda bulundu.  Yasadışı yollarla yurda girmeye çalışan Afgan sayısında artış yaşandığı, bununla ilgili sınır hattında birçok görüntünün yer aldığına yönelik ifadelere değinen Akar, şunları kaydetti:

– Hudutların kontrolü eskisinden çok daha ileri düzeyde. İlk hatta hudut birlikleri, Kara Kuvvetleri unsurları, derinlikteki alanda jandarmalar, içerideki bölümlerde polis özel harekat var. Dolayısıyla ortaya atılan görüntülerin hiçbirinin gerçeği yansıtmadığını çok açık bir şekilde bir kez daha burada müşahede ettik.

– Her gün 150’den fazla bölgede pusu ve keşif faaliyeti gerçekleştiriliyor. Termal gece görüş cihazları dahil bin civarında keşif gözetleme vasıtamızla faaliyet gösteriyoruz. Hudutta her zamankinden çok daha yoğun bir şekilde tedbir alındığını, hududun kontrolünün daha da etkin olduğunu herkesin bilmesi lazım.

– Barış Pınarı harekat bölgesine sızma girişinde bulunan 14 terörist, Gara bölgesinde Hava Kuvvetlerimizin harekatı sonucunda 6 terörist, Hakurk bölgesinde ise 2 terörist etkisiz hale getirildi. Böylece 24 saat içinde 22 terörist etkisiz hale getirildi.

– Sinop Türkeli’nde devam eden kurtarma çalışmalarına destek sağlamak, mahsur vatandaşlarımızın ve araçlarının tahliyesi için görevlendirdiğimiz iki gemimiz de yola çıktı. (DHA)

İran sınırındaki duvarlar yükseliyor İlginizi Çekebilir İran sınırındaki duvarlar yükseliyor AB'ye yasadışı yollardan giren Suriyeli ve Afganların sayısı arttı İlginizi Çekebilir AB'ye yasadışı yollardan giren Suriyeli ve Afganların sayısı arttı