Polis, ‘met doktoru’nu inşaat işçisi kılığına girerek yakaladı

İstanbul'da uyuşturucu tacirlerine yönelik çalışma yapan narkotik polisi, filmleri aratmayacak bir operasyona imza attı. İnşaat işçisi kılığında, günlerce bir villayı takip eden polis, 193 kilo metamfetamin ele geçirildi. Operasyonda metamfetamin üretimi için Türkiye'ye gelen 'met doktoru' lakaplı şüphelinin de aralarında bulunduğu yabancı uyruklu 5 şüpheli yakalandı.

Operasyon, İstanbul Narkotik Polisi’nce gerçekleştirildi. Polisi harekete geçiren olay, uyuşturucu üretmek için yabancı uyruklu bir şüphelinin İstanbul’a geleceğinin belirlenmesiyle başladı. “Doktor” lakaplı şüphelinin Eylül ayı başında İstanbul’a gelir gelmez Büyükçekmece’de bir villaya yerleştiği saptandı.

İNŞAAT İŞÇİSİ KILIĞINDA TAKİP

Kumburgaz’daki villayı takibe alan narkotik ekipleri, dikkat çekmemek için villayı gören bir inşaata konumlandı ve dikkat çekmemek için inşaat işçisi kılığında 20 gün boyunca takibe devam etti.

Picture

ÜRETİM YERİ SAPTANDI

Villadan çıkan araçları da takibe alan ekipler 21 Eylül’de Sarıyer’de bir operasyona imza attı. İçinde uyuşturucu olduğu değerlendirilen aracı durduran polis 17 kilo metamfetamin ele geçirdi; bir şüpheli yakalandı. Uyuşturucunun Büyükçekmece’deki villada üretildiğini kesinleştiren narkotik polisi çalışmalarını yoğunlaştırdı.

3 GÜN UYKUSUZ GEÇTİ

Bir inşaata konuşlanan polis ekipleri yeni bir sevkiyat yapılmasını bekledi. Son 3 gün kesintisiz takip yapan polisler, şüphelilerin villadan araçla çıkış yapmaya hazırlandıklarını tespit etti. Şüpheliler araçlarına binerken, operasyon düğmesine basıldı. Narkotik ekipleri, içinde uyuşturucu olduğu değerlendirilen aracın önünü keserek arama yaptı. Otomobildeki 2 şüphelinin de yakalandığı baskında 17 kilo 300 gram metamfetamin ele geçirildi.

175 KİLO METAMFETAMİN BULUNDU

Otomobilin ardından villaya giren ekipler 175 kilo 690 gram sıvı metamfetamin, uyuşturucu yapımında kullanılan 9 kilo 840 gram asit ve 2 hassas terazi ele geçirirken, 2 şüpheli yakalandı.

BU YIL Kİ EN YÜKSEK MİKTAR

Bu yıl İstanbul’da tek seferde ele geçirilen en yüksek metamfetamin miktarı olduğu kayıtlara geçerken, yakalanan yabancı uyruklu 5 şüpheli de tutuklandı.

Ankara'da 71 kilo 634 gram kokain ele geçirildi! İlginizi Çekebilir Ankara'da 71 kilo 634 gram kokain ele geçirildi!