İzmir’de HDP il binasını basıp bir kişiyi öldüren saldırganın ilk ifadesi ortaya çıktı

İzmir'de bir kişi, HDP il başkanlığı binasına girerek, partide çay servisi yapan annesinin yerine bir günlüğüne işe gelen Deniz Poyraz'ı silahla öldürdü. Gözaltına alınan saldırganın ifadesinde, "Hiç kimseyi tanımıyorum. Kimseyle de bağlantı kurmadım. Terör örgütü PKK'dan nefret ettiğim için böyle bir şey yapmak istedim" dediği öğrenildi.

İzmir’de HDP il binasını basıp bir kişiyi öldüren saldırganın ilk ifadesi ortaya çıktı

Konak İlçesi, Alsancak Mahallesi, Şair Eşref Bulvarı’ndaki 32 iş yerinin bulunduğu iş merkezinin ikinci katında yer alan Halkların Demokratik Partisi İzmir İl Başkanlığı’na saat 11.05’te silahlı saldırı yapıldı. O.G. isimli kişi, tabanca ile ateş ederek parti görevlisi Deniz Poyraz’ı katletti. Saldırgan gözaltına alındı.

SİLAHLI PAYLAŞIMLAR YAPMIŞ

O.G.'nin sosyal medyada ‘Kin yuttum kan kusturacağım' yazılı silahlı fotoğraflar paylaştığı görüldü.

ANNESİNİN YERİNE İŞE GELMİŞTİ

Deniz Poyraz'ın, partide çay servisi yapan annesi Fehime Poyraz rahatsızlandığı için bir günlüğüne onun yerine işe geldiği belirtildi. Deniz Poyraz'ın saldırı sırasında binada yalnız olduğu bildirildi.

İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Saldırgan O.G.’nin (27) emniyette verdiği ilk ifadesi ortaya çıktı. O.G.’nin, sorgusunda, “Hiç kimseyi tanımıyorum. Kimseyle de bağlantı kurmadım. Terör örgütü PKK’dan nefret ettiğim için böyle bir şey yapmak istedim. Binaya girdim ve rastgele ateş ettim ardından da teslim oldum” dediği öğrenildi.

İfadesinde binada kaç kişi bulunursa bulunsun öldürme niyetiyle içeriye girdiğini söylediği öğrenilen saldırganın sosyal medyadan zaman zaman terör örgütü PKK sempatizanlarıyla tartışmalar yaşadığını belirttiği aktarıldı.

“KİM OLSA ATEŞ EDECEKTİM”

Saldırganın ifadesinde “PKK'dan nefret ediyorum. Zaman zaman sosyal medyada küfürleşiyoruz. Bina çevresine birkaç kez keşif için gittim. Binaya gittiğimde orada birkaç kişinin olabileceğini düşündüm. Oraya PKK'lıların gittiğini bildiğimden herhangi bir ayrım yapmayacaktım. Kim olsa ateş edecektim. Silahımda olan 10 mermiyi de ateşledim” şeklinde konuştuğu öğrenildi.

BAŞSAVCILIKTAN AÇIKLAMA

Saldırıyla ilgili İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, açıklama yaptı. Açıklamada şöyle denildi:

* 17/06/2021 tarihinde Halkların Demokrasi Partisi (HDP) İzmir İl Binasına silahlı bir kişi girerek parti binasındaki bir çalışanı silahla vurarak öldürdüğü bilgisinin alınması üzerine derhal soruşturma başlatılmıştır.

* Bu kapsamda iki Cumhuriyet Savcımızın ve bir Başsavcı Vekilimizin kolluğa verdiği talimatlar doğrultusunda soruşturmanın hızlı ve etkin bir şekilde yapılması sağlanmıştır.

* Olay şüphelisi O.G. suçta kullanılan suç eşyası silahla beraber olay yerinde yakalanmıştır.

* Maktule D.P.'nin ölü muayene ve otopsi işlemlerinin yapılması talimatları verilmiş ve olay mahallindeki delillerin toplanması amacıyla olay mahalli güvenlik altına alınmıştır.

* Olay tüm yönleriyle araştırılmakta olup soruşturma titizlikle ve etkin bir şekilde devam ettirilmektedir.

SALDIRI SONRASI İLK FOTOĞRAFLAR

HDP il başkanlığında bir kişinin öldüğü olay sonrası polis ekipleri inceleme yaptı. İl başkanlığında camların kırıldığı ve duvarlardaki tahribat görüntülendi.

Bahçeli'den HDP'ye saldırıyla ilgili açıklama İlginizi Çekebilir Bahçeli'den HDP'ye saldırıyla ilgili açıklama HDP il binasındaki saldırıda hedef 40 kişilik toplantı mıydı? İlginizi Çekebilir HDP il binasındaki saldırıda hedef 40 kişilik toplantı mıydı? İzmir'de HDP il binasına saldırı: 1 ölü İlginizi Çekebilir İzmir'de HDP il binasına saldırı: 1 ölü

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...