Karadeniz’de tomruk adaları oluştu

Sinop'ta meydana gelen sel felaketinde tomruklar önüne ne kattıysa götürdü. Suların etkisiyle Karadeniz'e dökülen tomruklar adete denizi örtü gibi kapladı.

Karadeniz’de tomruk adaları oluştu

Sinop’un Ayancık ve Türkeli ilçelerinde meydana gelen şiddetli yağış dev ağaç kütlelerini de yerinden kaldırdı. Yüz kilonun üstünde olan dev tomruklar suların etkisiyle çevreye büyük zarar verdi.

TOMRUKLARIN ARASINDAN CESETLER ÇIKIYOR

Yağışların durması ile birlikte tomruklar Karadeniz’de birikmeye başladı. Biriken dev tomrukları Karadeniz’i adeta örtü gibi kapladı. Devlete ait olan bu tomrukları kimsenin almasına izin verilmiyor. Ekipler ise tomrukları denizden çıkarmak için yoğun mücadele ediyor. Arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği tomrukların arasından kimi zaman cesetler çıkıyor.

Sinop’un Sarıkum mevkilisinde çiftçilik yapan bir vatandaş, “Sel aldı götürdü. Bu tomruklar da sahile geldi. Ölü varsa biz de buradan takip ediyoruz. Tomrukların da altında ölü buldular. Şu anda tomrukları topluyorlar. Çöp ,odun, tomruk her şey var sahilde. Keşke böyle bir şey yaşanmasaydı” dedi.

“BİR SÜRÜ CAN KAYBI VAR”

Bir diğer vatandaş ise, “Bizler buradan taşıma, ulaştırma işlemine bakıyoruz. Arama-kurtarma ekibi ile birlikte cenazeyi taşıdık. Ölü var mı diye bakıyoruz. Geziyoruz sahilleri. Tüp, tahta, buzdolabı, ceset, hayvan ölüleri çıkıyor. Bir sürü can kaybı var” diye konuştu. (İHA)

Sel felaketinde bir müteahhit için gözaltı kararı İlginizi Çekebilir Sel felaketinde bir müteahhit için gözaltı kararı Sel bölgesinden acı haberler geliyor... Ölü sayısı artıyor İlginizi Çekebilir Sel bölgesinden acı haberler geliyor... Ölü sayısı artıyor Yaşlı kadın selden oğluyla el ele tutuşarak kurtulmuş İlginizi Çekebilir Yaşlı kadın selden oğluyla el ele tutuşarak kurtulmuş Türkiye'ye IBAN verip dünyaya yardım ediyorlar İlginizi Çekebilir Türkiye'ye IBAN verip dünyaya yardım ediyorlar AFAD'a yapılan bağışlar 107 milyon TL'ye ulaştı İlginizi Çekebilir AFAD'a yapılan bağışlar 107 milyon TL'ye ulaştı