Meral Akşener’den vatandaşa: Benden helallik almak zorundasın

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Bartın’ın Kumluca beldesinde gerçekleştirdiği esnaf ziyaretleri sırasında bir vatandaşın, “Sen Kılıçdaroğlu ile kol kola giriyorsun” sözlerine, “Benden helallik almak zorundasınız. Haram olsun hepinize. Mahşerde özellikle senle görüşeceğiz” ifadeleriyle yanıt verdi.

Meral Akşener, Amasra ve Bartın kent merkezindeki ziyaretlerinin ardından Kumluca beldesine geçti. Akşener Kumluca beldesindeki esnaf ziyaretleri sırasında yanına yaklaşan bir vatandaşın, “Sen Ankara'da Kılıçdaroğlu'nun koluna giriyorsun” sözlerine yanıt verdi.

Akşener, “Sen benden helallik almadan ölemezsin. Bu net. Bak siyaset ayrı. Oy verme, senin siyasetini hiç beğenmiyorum de. Bak hiç onlara bir şey diyemem. O senin hakkın. Yahu arkadaş hakkın” dedi.

“SİZE HAKKIMI HELAL ETMİYORUM”

Yaşlı adamın, “Kılıçdaroğlu el kaldıracak. Meral Hanım da el kaldıracak. Aldatmayın milleti” demesi üzerine Akşener, “Harika bunlar çok güzel yapılmış. Ya ben ne yaptım arkadaş size. Ne söyledim şu ana kadar. Bir şey yaptım mı? Hayır. Başka bir şey söyleyeceğim. Sen şimdi rahmetli Erbakan Hocamın… Ben şimdi ne yapmışım. Biz birlikte iktidar olduk. Ben İçişleri Bakanlığı yaptım onun yanında. Sen bunları unutmuşun sevgili abim unutmuşsun. Sen AK Partili olunca unutmuşsun. Bak helallik alman lazım benden. Çok ciddi söylüyorum” dedi.

Bunun üzerine yaşlı adamın “Sen hakkını helal edersin” demesinin ardından Akşener, “Etmiyorum, bak size hakkımı helal etmiyorum. Bak sen bana oy vermemekle haklısın. Beğenmemekle haklısın. Bu başka bir şey. Ama bu düşündüklerini söylemekte haksızsın. Benden helallik almak zorundasınız” ifadelerini kullandı.

Yaşlı adamın, “Sen bana hakkını helal dersin” demesi sonrası Akşener, “Etmiyorum, haram olsun hepinize. Tamam mı? Mahşerde özellikle senle görüşeceğiz. Senle görüşeceğiz. Kol kola çok günah… Ne ayıp şey, ne zaman koluna girdim ben Kılıçdaroğlu'nun?” şeklinde konuştu. İHA

Meral Akşener: Bütün bakanlar aslında sayın Erdoğan'dır İlginizi Çekebilir Meral Akşener: Bütün bakanlar aslında sayın Erdoğan'dır Akşener'den mülteci açıklaması: Yönetenler kulağının üzerine yatmış durumda İlginizi Çekebilir Akşener'den mülteci açıklaması: Yönetenler kulağının üzerine yatmış durumda