Milli maç öncesi TRT’de Kanal İstanbul propagandası

A Milli Takım'ın heyecanla beklenen Türkiye-Galler mücadelesi öncesinde yayıncı kanal TRT, Cumhurbaşkanlığı imzasıyla Kanal İstanbul reklamı yaptı. Kanal İstanbul'un çevreye zarar vermesinin 'iddia' olduğu ve bu iddiaların 'Aleyhte kamuoyu oluşturmak maksadıyla servis edildiği' söylendi. İBB'den jet hızıyla tepki geldi.

Milli maç öncesi TRT’de Kanal İstanbul propagandası

Euro 2020'de Türkiye'nin Galler ile oynayacağı mücadele öncesinde, maçın yayıncısı TRT'de Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından ‘Kanal İstanbul' reklamı yapıldı.

“Kanal İstanbul ile ilgili bilimsel çalışmalar” görseller aracılığıyla anlatılırken, “Kanal İstanbul projesinin çevreye zarar vereceği iddialarının, Türkiye'yi gelecek yüzyıla taşıyacak bu önemli projeyi karalamak ve aleyhte kamuoyu oluşturmak maksadıyla servis edildiği aşikardır” ifadelerine yer verildi.

İBB’DEN TEPKİ

O uygulamaya tepki gösteren İBB Sözcüsü Murat Ongun, TRT'ye şöyle seslendi, “Milli Maç öncesi İstanbulluların çoğunun karşı çıktığı bir konuda üstelik bilime aykırı, yalan bir propaganda yaptınız. Acizsiniz!”

TRT yönetimi de çift maaşlı çıktı İlginizi Çekebilir TRT yönetimi de çift maaşlı çıktı 16 Haziran tablosu açıklandı! İşte corona virüsünde son durum İlginizi Çekebilir 16 Haziran tablosu açıklandı! İşte corona virüsünde son durum

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
A Milli Takım Çarşamba Corona Ekonomi Euro EURO 2020 İBB istanbul Kanal İstanbul Propaganda Sağlık Sağlık Bakanlığı TRT Türkiye
Loading...