Sözcü Plus Giriş

Mutasyonlu virüs görülen hastanın evi önünde jandarma temaslılar için nöbet tutuyor

Balıkesirin Edremit ilçesine bağlı kırsal Kızılkeçili Mahallesi'nde, mutasyonlu corona virüsü görülen 40'lı yaşlardaki erkek ile temaslı olan 3 kişinin bulunduğu karantinadaki evin önünde jandarma nöbet tutmaya devam ediyor. 

Güncellenme: 17:46, 03/01/2021
Mutasyonlu virüs görülen hastanın evi önünde jandarma temaslılar için nöbet tutuyor

İngiltere’den Türkiye’ye hava yolu ile gelen vatandaşlara yapılan testlerin sonucunda mutasyonlu corona virüsü tespit edilen 15 kişiden biri olan 40’lı yaşlardaki erkek, Edremit ilçesinin turistik Kızılkeçili Mahallesi’ndeki evinde cuma günü karantinaya alındı.

Aynı gün akşam saatlerinden itibaren de jandarma evin önünde nöbet tutmaya başladı. Mutasyonlu virüs tespit edilen hasta, dün ambulans ile Balıkesir il merkezinde bulunan Kredi Yurtlar Kurumuna ait erkek öğrenci yurduna nakledildi.

TEMASLI 3 KİŞİ DE KARANTİNADA

Kırsal Kızılkeçili mahallesindeki evde ise, bu kişiyle temaslı olan aynı aileden 3 kişinin karantinası sürüyor. Kırsal mahallede yaşayan vatandaşlardan gelebilecek hasta ziyaretlerini ve her türlü teması engellemek amacıyla, jandarma evin önünde 24 saat nöbet tutmaya devam ediyor.

Bu arada evde yaşayan temaslı 3 kişinin corona testinin negatif çıktığı ve sağlık durumlarının da iyi olduğu öğrenildi.  DHA

İlginizi ÇekebilirMutasyona uğramış corona taşıdığı tespit edilen kişi evinden alınarak yurduna yerleştirildiMutasyona uğramış corona taşıdığı tespit edilen kişi evinden alınarak yurduna yerleştirildi