Pandemide önce işten sonra evden atıldılar! Tarlada yaşam mücadelesi

Antalya’nın Manavgat ilçesinde kaldıkları siteden dışarı atılan 5 kişilik aile, eşyalarını taşıdıkları tarla içerisinde yaşam mücadelesi veriyor. Diyaliz hastası ve yüzde 90 engelli anne ise ailesine uzanacak bir yardım elini bekliyor.

Pandemide önce işten sonra evden atıldılar! Tarlada yaşam mücadelesi

Manavgat ilçesi Çolaklı Mahallesi'nde yaşayan Çağlayan Halilibrahimoğlu, önceleri otelde çalıştığını, pandemi ile birlikte iş bulamadığını belirtti.

Halilibrahimoğlu, 2,5 aydır bir sitede bahçıvan ve bekçi olarak çalıştığını, 5 gün önce işten ve site içerisinde kaldıkları yerden çıkarıldıklarını, gidecek bir yerleri olmadığı için eşine ait tapusu olmayan tarlada açıkta yaşadıklarını söyledi.

YÜZDE 90 ENGELLİ

Diyaliz hastası olan ve yüzde 90 engelli anne ise ayağının da kırık olması nedeniyle hiçbir iş yapamazken, 1'i engelli 3 çocuğu ve eşiyle birlikte uzanacak yardım elini bekliyor.

“5 GÜNDÜR BURADA AÇIKTA YAŞIYORUZ”

Sürekli hastanede tedavi görmek zorunda olduğunu belirten anne Sebahat Halilibrahimoğlu, ise şu ifadeleri kullandı;

*Ayağımın da kırılmasıyla tüm işler eşimin üstüne kaldı. Bir de beni sürekli diyalize götürüp gelmek zorunda kaldı. Ben yüzde 90 engelliyim, ayağım kırık olduğu için ayağa bile kalkamıyorum. 3 çocuğumuz var birisi engelli ve rehabilitasyon merkezine devam ediyor.

*İşten ve kaldığımız yerden çıkarıldıktan sonra ev tutacak imkanımız ve paramız olmadığı için eşyalarımızı da alıp babamdan kalan ve mahkemelik olduğu için tapusu olmayan bu tarlaya geldik.

“YİYECEK-İÇECEK BİR ŞEYİMİZ YOK”

*5 gündür burada açıkta yaşıyoruz. İhtiyaçlarımızı da burada gideriyoruz. Yiyecek-içecek bir şeyimiz yok. Yetkililerden başımızı sokabileceğimiz bir konteyner ve gıda yardımı bekliyoruz. İHA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kritik tabloyu paylaştı! İşte 19 Ağustos 2021 güncel corona virüsü (koronavirüs) vaka ve vefat verileri İlginizi Çekebilir Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kritik tabloyu paylaştı! İşte 19 Ağustos 2021 güncel corona virüsü (koronavirüs) vaka ve vefat verileri Halk işsizlik, göçmen, düşük ücret sarmalında İlginizi Çekebilir Halk işsizlik, göçmen, düşük ücret sarmalında
aile anne Antalya Corona Ekonomi Maske Perşembe Sağlık Sağlık Bakanı Sağlık Bakanlığı Türkiye