TTB’den coronadan ölen doktorlarla ilgili çarpıcı açıklama

Türk Tabipleri Birliği (TTB) COVİD-19'a karşı tam aşılanmanın önemine bir kez daha dikkat çekti. Son 4 ayda 26 sağlık çalışanının hayatını kaybettiğini ifade eden TTB, 26 sağlık çalışanından 13’ü aşısız olduğunu,10’unun ise hatırlatma doz aşısının eksik olduğunu belirtti.

TTB’den coronadan ölen doktorlarla ilgili çarpıcı açıklama

Türk Tabipleri Birliği (TTB) sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla tam doz aşılanma çağrısında bulundu. “Unutmayın; COVID-19 tam doz aşı ile önlenebilir” diyen  TTB paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Özellikle ilk dönemde aşılanan sağlık çalışanları ve yaşı nedeniyle öncelik verilenler: Üçüncü hatırlatma dozuyla etkili aşı olmadan tam aşılı sayılmazsınız.

“HAYATINI KAYBEDEN 26 SAĞLIK ÇALIŞANINDAN 13'Ü AŞISIZDI”

*Son dört ayda kaybettiğimiz 26 sağlık çalışanından 13'ü aşısızdı, 10'unun hatırlatma doz aşısı eksikti. Etkili doz aşılanması tamamlanmış bir sağlık çalışanının bağışıklığı baskılayan tedavi aldığı biliniyordu. İki sağlık çalışanının aşı bilgisine ise ulaşılamadı.

*Sağlık çalışanı ölümlerinin etkili doz aşı ile durması, güvenle aşı olunması için değerli bir veri sunmaktadır. Etkili doz aşılanmanın tamamlanmaya başladığı Haziran 2021’den önce 435 (ayda ortalama 29) sağlık çalışanı kaybı yaşanırken; son dört ayda bu sayı toplam 26 oldu.”

Bilim Kurulu sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan çarpıcı yüz yüze eğitim ve tedbir açıklaması İlginizi Çekebilir Bilim Kurulu sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan çarpıcı yüz yüze eğitim ve tedbir açıklaması Bakan Koca, güncel corona verilerini açıkladı! İşte günlük vaka ve vefat sayısı İlginizi Çekebilir Bakan Koca, güncel corona verilerini açıkladı! İşte günlük vaka ve vefat sayısı Vakalar artıyor, okullar kapanacak mı? Milli Eğitim Bakanı Özer, kesin konuştu İlginizi Çekebilir Vakalar artıyor, okullar kapanacak mı? Milli Eğitim Bakanı Özer, kesin konuştu
Bilim Çarşamba Corona Milli Eğitim Bakanı okul Sağlık Sağlık Bakanı Sağlık Bakanlığı sosyal medya Taksim Türkiye yüz yüze