Üzerine dökülen tinerin alev aldığı genç kız öldü, baba gözaltında

13 yaşındaki Amara üzerine dökülmüş tinerin alev almasıyla hayatını kaybetti. Baba ve amca gözaltına alındı. Soruşturma sürüyor.

Üzerine dökülen tinerin alev aldığı genç kız öldü, baba gözaltında

Şanlıurfa'da üzerine dökülen tinerin alev alması sonucu yaralanarak hastaneye kaldırılan 13 yaşındaki genç kız hayatını kaybetti. Polis tarafından gözaltına alınan baba ve amcanın ilk ifadelerinde olayın nasıl olduğunu bilmediklerini söyledikleri öğrenildi.

Eyyübiye ilçesine bağlı Şıhmaksut Mahallesi’nde iddiaya göre 13 yaşındaki Amara D.'nin üzerine dökülen tiner alev aldı.

Vücudunda yanıklar oluşan kız, olay yerine çağrılan ambulansla Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Burada tedavi altına alınan genç kız, yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

SORUŞTURMA SÜRÜYOR

Gözaltına alınan baba ve amca emniyete götürüldü. Şahısların ilk ifadelerinde olayın nasıl olduğuyla ilgili herhangi bir bilgilerinin olmadığını ileri sürdükleri belirtildi.
Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

HASTANEYE KALDIRILIRKEN BABASI VE KARDEŞİNİN ADINI SÖYLEMİŞ

Amara’nın (13), hastaneye götürülürken babası ve kız kardeşinin ismini verdiği ortaya çıktı. Aslen Filistin asıllı olan Suriye uyruklu Ahmet Mohammad D., kızları Amara vel Lamur D. ile (12) birlikte 4 ay önce Sıhmaksut Mahallesi’ndeki bir eve yerleşti.

İnşaatlarda çalışan baba, iddiaya göre kızı Amara’yı evlendirmek istedi. Kızının buna karşı çıkmasına kızan baba, Amara’yı dövdükten sonra banyoda üzerine tiner dökerek ateşe verdi.

Baba, sesin duyulmaması için yüksek sesle müzik açtı, sonra küçük kızı ile evden kaçtı. Komşularının çığlıkları duyarak kapıyı kırmasının ardından evden çıkarılan ve ihbarla gelen ambulansla hastaneye kaldırılan Amara doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadı.

KOMŞU DEHŞETİ ANLATTI

Kapıyı çekiçle kırarak içeriye girdiğini anlatan komşuları Yaşar Kerpiç, şunları söyledi:

* Kapının dışından kendisiyle konuşmaya çalıştım. Bana ‘yandım abi kapıyı aç’ dedi. Ona babasını sordum. Bana ‘Babam kapıyı çekip kaçtı’ dedi. Pencereler kapalı, perdeler de çekilmişti. Kızın sesi de kesilince endişe ettik. Kapı kilidini çekiçle kırarak içeri girdik.

* İçeri girdiğimizde kız yerde yatıyordu. Bize anlattığına göre önce sopayla dövülmüş, ardından banyoda üzerine tiner dökülerek yakılmıştı. Kız evlilik kabul etmiyormuş. O esnada kızın çığlıkları dışarıya gelmesin diye yüksek sesle müzik açılmıştı.

* Bugüne kadar hiç yüksek seste bir şey dinlemezlerdi. Çocukların anneleri yok. 3 kişi yaşıyorlardı. Baba inşaat işçisiydi. Sabah giderken kapıyı üstlerine kilitlerdi.

KAÇAN BABA-KIZ YAKALANDI

Amara, vücudunun büyük bölümü yanmış halde kaldırıldığı hastanede ölmeden önce polislere kendisini babası ile kız kardeşinin yaktığını söyledi.

Amara, kısa süre sonra hayatını kaybetti. Polisler Amara’yı yakarak öldüren baba ile kız kardeşini olaydan sonra Eyüpkent Mahallesi’nde yürürken yakalayarak gözaltına aldı. DHA

Kaç Suriyeli Türk vatandaşı yapıldı? İlginizi Çekebilir Kaç Suriyeli Türk vatandaşı yapıldı? Suriyeli çocuklar için ihaleyle bilgisayar alınacak İlginizi Çekebilir Suriyeli çocuklar için ihaleyle bilgisayar alınacak