5 ilde FETÖ’nün ‘adliye yapılanması’na operasyon: 18 gözaltı

Siirt merkezli 5 ilde, FETÖ/PDY'nin 'adliye yapılanması'na yönelik üzenlenen operasyonda, 18 adliye çalışanı gözaltına alındı, 21 adliye personelinin de şüpheli olarak ifadesi alındı.

5 ilde FETÖ’nün ‘adliye yapılanması’na operasyon: 18 gözaltı

Siirt Emniyet Müdürlüğü İstihbarat, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü ekipleri, ‘FETÖ/PDY’ye üye olma’ suçu kapsamında ‘adliye yapılanması’nda yer alan ‘mahrem imam’ların 2011-2014 yıllarında, kendi aralarında kullandıkları operasyonel hatları üzerinde yapılan analizlerde ardışık olarak irtibatı bulunan 121 adliye çalışanı belirlendi.

Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, haklarında daha önce işlem yapılan 82 kişinin tespitleri yetkisizlikle bulundukları illere dosyaları gönderildi.

Çoğunun aktif olarak görev yaptığı tespit edilen Siirtte 14, İstanbulda 1, Bursada 1, Eskişehirde 1 ve Mersinde 1 olmak üzere toplam 18 adliye personeline yönelik 1 Ekim’de eş zamanlı operasyon yapıldı.

Gözaltına alınan adliye çalışlarının sorgusu, Siirt Emniyet Müdürlüğü KOM Şubede devam ediyor. Dosya kapsamında ayrıca 21 adliye personelinin de şüpheli olarak ifadesi alındı. DHA

Ordu'da FETÖ/PDY operasyonunda tutuklu sayısı 21'e yükseldi İlginizi Çekebilir Ordu'da FETÖ/PDY operasyonunda tutuklu sayısı 21'e yükseldi