88 yaşında ekmek parası için çalışıyor

Kayseri'nin Develi ilçesinde yaşayan 88 yaşındaki Kemal Çiçekyüz 45 yıldır çerçilik yapıyor. Otomobiliyle kaza yaptığı için kilometrelerce yolu el arabasıyla katediyor.

Tarihin en eski meslek gruplarından biri olan gezgin satıcılar, köyleri ziyaret ederek, buralarda çeşitli ürünleri takas usulü veya normal olarak satıyor.


Teknolojinin gelişmesi, köylerde de pazar ve marketlerin kurulmaya başlamasıyla birlikte çerçilik; yavaş yavaş yok olmaya yüz tutarken 88 yaşındaki Kemal Çiçekyüz ise el arabasıyla kilometrelerce yol giderek çerçicilik yapmaya devam ediyor.

Her gün kilometrelerce yol yürüdüğünü ifade eden Çerçici Kemal Çiçekyüz, “88 yaşındayım 45 yıldır bu mesleği yapıyorum, Arabamla kaza yaptım, arabam olmadığı için el arabasıyla çerçilik yapıyorum, 12 kilometre uzaklıktaki Sindelhöyük Mahallesi’ne gidiyorum” dedi.

'71 yaşında iş arıyorum' diyen kadının emekli maaşı isyanı: Bizimle dalga mı geçiyorlar? İlginizi Çekebilir '71 yaşında iş arıyorum' diyen kadının emekli maaşı isyanı: Bizimle dalga mı geçiyorlar?