Antalya’daki hortumda 18 sera zarar gördü

Antalya'nın Korkuteli ilçesinde çıkan hortum 18 seraya ve içindeki ürünlere zarar verdi. Korkuteli Kaymakamı Ömer Çimşit, Kayabaş ve Küçüklü mahallelerinde çıkan hortumda zarar gören seraları inceledi.

Antalya’daki hortumda 18 sera zarar gördü

Kaymakam Ömer Çimşit, Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek, Tarım İlçe Müdürü Selda Sert, Kayabaş ve Küçüklü Mahallesinde seraları zarar gören çiftçilerle görüştü.

Kaymakam Çimşit, zarar gören seraları yerinde incelerken kaymakamlık olarak devlet olarak vatandaşların her zaman yanında olduklarını söyledi.

“SİGORTA YOK DİYE DEVLET YARDIM ETMEYECEK ANLAMINA GELMEZ”

İlgili kurumlarla irtibata geçildiğini ve zararların telafisi ile alakalı sürecin takip edildiğini söyleyen Cimşit, şöyle konuştu:

“18 vatandaşımızın serasında hortum sebebiyle zarar oluştu. Can kaybının olmaması en büyük tesellimiz. Sigorta yok diye devlet yardım etmeyecek anlamına gelmez. Kaymakamlık olarak zarar gören çiftçilere elimizden gelen katkıyı yapacağız.

Devletimiz ve hükümetimiz burada gerekli incelemeleri yaptı. Gerekli tutanaklar tutuldu. Tarım ilçe müdürlüğümüz zarar tespit çalışmalarının yaptı.” İHA

Denizde çıkan hortum paniğe neden oldu İlginizi Çekebilir Denizde çıkan hortum paniğe neden oldu

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...