CHP’li İlgezdi: Diyarbakır’da elektrik terörü yaşanıyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, Diyarbakır’da bir elektrik terörü yaşandığını kaydederek. “Elektrik dağıtım şirketleri yurttaşlardan ceza adı altında deli dumrul vergisi alıyor” dedi.  

CHP’li İlgezdi: Diyarbakır’da elektrik terörü yaşanıyor

CHP Halkla İlişkiler, Sağlık, Kültür ve Sanattan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, CHP heyeti olarak gittikleri Diyarbakır'da yurttaşların DEDAŞ'tan dert yandığını ortaya koyarak, “Daha yakında zamanda Sur ilçesine bağlı birçok mahallede yurttaşlara saatlerin eski olması gerekçesiyle 5 bin 800 lirayı bulan cezalar kesildi. Elektrik dağıtım şirketleri yurttaşlardan ceza adı altında deli dumrul vergisi alıyor” diye konuştu.

“DEDAŞ YÜZÜNDEN KÖYLERİNİ TERK EDİYORLAR”

Yurttaşların, ‘Şu anda bölgede gerçekten bir terör varsa o da DEDAŞ terörüdür. Daha öncesinde insanlar silahlar yüzünden köylerini terk ederlerdi. Şimdi DEDAŞ yüzünden köylerini terk ediyorlar'  değini kaydeden CHP'li Akkuş İlgezdi, “Yüzlerce eve, insaf sınırını aşan bu cezalar nedeniyle haciz geliyor! Bu haksızlığa daha ne kadar ortak olacaksınız?” diye sordu.

Diyarbakırlıların dayanacak gücü kalmadığını dile getiren Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, “Vatandaşlarımız ‘Hepimiz çiftçiyiz, DEDAŞ bizi soyup soğana çevirdi. 1000 dönüm buğday sulamışım, 147 bin lira DEDAŞ'a ödeme yapacağım' diye isyan ediyor” açıklamasını yaptı.

Akkuş İlgezdi, “Diyarbakırlı yurttaşlarımızın endişesi olmasın; tedarik şirketlerinin yarattığı bu mağduriyete, abonelerin faturalarına yansıyan fahiş ücretlere millet iktidarında son vereceğiz!” dedi.