Cinayet sanığı, kan görmeye dayanamadığı için kaçmış

Kayseri'de, Şura Asena Altıntaşı (34) bir apartmanın ikinci katındaki pencereden atarak ölümüne neden olduğu iddiasıyla tutuklanan Şükrü Teke (39) hakkında, müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı. İddianamede suçlamaları reddeden şüpheli Teke, "Kan görmeye dayanamadığım için panikle olay yerinden ayrıldım"  dedi.

Cinayet sanığı, kan görmeye dayanamadığı için kaçmış

Olay, 12 Eylül saat 14.00 sıralarında, Melikgazi ilçesine bağlı Tacettinveli Mahallesinde bir apartmanın 2’nci katında meydana geldi. İddiaya göre, Şura Asena Altıntaş, arkadaşı Şükrü Tekenin evine geldi. Altıntaş, binanın penceresinden beton zemine düşerek, ağır yaralandı. 7 gün hastanede tedavi gören Şura Asena Altıntaş doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamayarak, hayatını kaybetti. Altıntaşın itilerek ölmüş olabileceği şüphesi üzerine aynı evde bulunduğu tespit edilen Şükrü Teke gözaltına alındı. Teke, arkadaşı Şura Asena Altıntaşı pencereden iterek ölümüne neden olduğu iddiasıyla çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma başlatılarak, iddianame düzenlendi ve Kayseri 4üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi. Şükrü Teke hakkında kasten adam öldürme suçundan müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı. DHAnın ulaştığı davanın iddianamesinde ifadesine yer verilen Teke, Asena’nın kendisiyle birlikte uyuşturucu kullandığını iddia ederek, Asena, sosyal arkadaşımdı. Beni arayarak, Seninle görüşelim dedi. Ardından taksiye binip evime geldi. Eve geldikten sonra cebinden uyuşturucu çıkardı. Kullanmaya başladık. Sonra kusmaya başladı. Ben o sırada diğer odada bulunan telefonumu almaya gitmiştim. Odaya gittiğimde pat diye ses duydum dedi.

KAN GÖRMEYE DAYANAMAYAN BİRİSİYİM

Sesi duyduktan sonra binanın dışına çıktığını da anlatan Teke, Oradaki vatandaşlara ne olduğunu sordum. Oradaki insanlar, Bayan ayaküstü atladı dediler. Taksiye binip oradan ayrıldım. Asena ile tartışmadım. Kan görmeye dayanamadığım için panikle olay yerinden ayrıldım. Uyuşturucunun etkisiyle atlamış olabilir ifadelerini kullandı. Şükrü Teke, ilerki günlerde hakim karşısına çıkacak. (DHA)

Cinayeti inkar etti, 'Bıçak çarptı' dedi İlginizi Çekebilir Cinayeti inkar etti, 'Bıçak çarptı' dedi