İstanbul ve Ağrı’da PKK operasyonu

İstanbul ve Ağrı’da terör örgütü PKK’ya maddi destek sağlayan ve örgüt içerisinde yer alan şüphelilere yönelik düzenlenen operasyonda, 5 şüpheli yakalandı.

İstanbul ve Ağrı’da PKK operasyonu

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul'un 6 farklı ilçesi ile Ağrı'da eş zamanlı operasyon düzenledi. TEM operasyon timi ve Özel hareket polislerinin de destek verdiği baskınlarda PKK/KCK üyesi 5 şüpheli gözaltına alındı. Adreslerde yapılan aramalarda çok sayıda örgütsel malzeme bulunduğu belirtildi.

 ‘ÖRGÜTE MADDİ DESTEK’

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde yürütülen çalışma sonucunda gerçekleşen opeasyonun, farklı dosyalar kapsamında düzenlendiği bildirildi. Şüphelilerin, “PKK/KCK terör örgütüne maddi destek sağladıkları”, “PKK/KCK terör örgütü adına faaliyet gösteren örgüt mensuplarına milislik yaptıkları”, “”PKK/KCK terör örgütünün görüş ve fikirlerini benimseyen siyasi oluşumlar içerisinde faaliyet gösterdikleri”, “PKK/KCK terör örgütü adına kırsal alanında faaliyet gösterdikleri” iddia edildi.
PKK kampında eğitim alan örgüt mensubu Kocaeli'de yakalandı İlginizi Çekebilir PKK kampında eğitim alan örgüt mensubu Kocaeli'de yakalandı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...