İstanbul’da minibüsten indirilirken yakalandılar

İstanbul Esenyurt’ta kaçak göçmenlerin yol üzerindeki bir minibüsten indirildiği ihbarını alan polis, düzenlediği operasyonla ağaçlık alanda saklanan 14 göçmen ve 2 göçmen kaçakçısını yakaladı.

Dün akşam 22.00 sıralarında TEM otoyolu Koza Mahallesi mevkisinde bir minibüsten kaçak göçmenlerin indirilerek ağaçlık alana saklandığı ihbarını alan Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri hemen duruma müdahale etti.

Olay yerine geldiğinde minibüs içinde kimsenin bulunda gören polis ekipleri çevrede inceleme başlattı. İnceleme sonucunda ağaçlık alanda olduğu tespit edin 10 Eritre ve 4 Pakistan uyruklu göçmen ve göçmen kaçakçılığı yaptığı tespit edilen Serkan Ö. ile Ayhan K. yakalandı.

Göçmenler polis ekiplerince muhafaza altına alınırken Serkan Ö. ve Ayhan K. ise gözaltına alınarak haklarında adli işlem başlatıldı. Göçmenlerin araçtan indirilip ağaçlık alanda saklandığı o anlar ise kameralara yansıdı. (İHA)

Branda altına gizlenmiş göçmenler yakalandı İlginizi Çekebilir Branda altına gizlenmiş göçmenler yakalandı Kamyon kasasındaki çimento torbalarının altından 78 kaçak göçmen çıktı İlginizi Çekebilir Kamyon kasasındaki çimento torbalarının altından 78 kaçak göçmen çıktı