Muğla Belediye Meclisi’nde yangın şehitleri unutulmadı

Muğla Büyükşehir Belediyesi Ağustos ayı meclis toplantısı, yangın şehitlerine saygı duruşu ile başladı. Meclis üyelerine Muğla genelinde kontrol altına alınan yangınlarla ilgili detaylı sunum yapılan toplantıda 24 gündem maddesi görüşüldü ve 21 adet karar alındı.

Muğla Belediye Meclisi’nde yangın şehitleri unutulmadı

29 Temmuz'da Muğla'nın Marmaris ilçesinde başlayan, 11 ilçede de farklı tarihlerde çıkan yangınların sonuçlarının sunum halinde meclis üyelerine anlatıldığı Ağustos ayı meclis toplantısı yangın şehitlerine saygı duruşu ile başladı.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün tüm meclis üyelerini Marmaris yangınında yangın ekiplerine su taşırken şehit olan Şahin Akdemir, Manavgat yangınlarında şehit olan orman işçileri Erdal Tokla ve Yaşar Cinbaş için saygı duruşuna davet etti. Saygı duruşunun ardından mecliste 24 gündem maddesi görüşüldü ve 21 adet karar alındı.

YANGINLARLA İLGİLİ SUNUM YAPILDI

Muğla Büyükşehir Belediyesi Ağustos ayı meclis toplantısında ayrıca meclis üyelerine Muğla genelinde kontrol altına alınan yangınlarla ilgili detaylı sunum yapıldı.

Yangınların ormanlık alanlardan başlayarak yerleşim yerlerine sıçraması ve yayılması, Türkiye'nin birçok ilinden yangınlarla mücadele için gelen ekiplerin sayısı, yangınlarda zarar gören ilçeler, mahalleler, tahliye edilen insan sayıları, tahliye edilen büyük ve küçükbaş hayvan sayıları, zarar gören tarım alanları Muğla Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Taner Yiğit tarafından meclis üyelerine sunum halinde anlatıldı.

Osman Gürün: Yangının yaralarını birlikte saracağız İlginizi Çekebilir Osman Gürün: Yangının yaralarını birlikte saracağız Antalya ve Muğla'da 12 gün boyunca yangınlara müdahale eden İBB itfaiyesi alkışlarla uğurlandı İlginizi Çekebilir Antalya ve Muğla'da 12 gün boyunca yangınlara müdahale eden İBB itfaiyesi alkışlarla uğurlandı