Sitelerde yönetimi devralarak terör estiren çeteye operasyon

Pendik'te bir sitenin yönetimini usulsüz bir şekilde ele geçiren bir çete, fazla fatura ve aidatlarla siteyi adeta haraca bağladı. İtiraz eden ev sahipleri ise silahla tehdit edildi. Polis, M.S., liderliğindeki suç örgütüne yönelik üç ilde operasyon düzenledi. 23 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne gelen bir ihbar akıllara durgunluk verdi. Pendik’te bir sitenin yönetimini usülsüz bir şekilde ele geçiren M.S. liderliğinde bir çete, adeta siteyi haraca bağladı, ev sahiplerine kabusu yaşattı.

KENDİ ADAMLARINI ‘GÜVENLİK’ YAPTILAR 

Sertifikasız sözde güvenlikçilerle site güvenliğini de ele geçiren çete üyeleri, site sakinleri ve kat maliklerine fazla fatura tutarları yansıtmaya başladı. Site içi harcamalardan doğan aidatlarla da haksız kazanç elde eden çetenin bu ödemelere itiraz eden site sakinlerini ise silahla tehdit ettiği, elektrik, su, doğalgazlarını kestiği, hatta ikamet kapı kilidini dahi değiştirdikleri belirtildi.

SUÇ ÖRGÜTÜNE 3 İLDE OPERASYON

Çeşitli yöntemlerle baskı altına alınan site sakinlerinin ihbarı üzerine harekete geçen polis, M.S. liderliğindeki silahlı suç örgütüne yönelik İstanbul başta olmak üzere örgüt üye ve yöneticilerinin bulunduğu Van ve Bursa’da 26 kişiye yönelik eş zamanlı operasyon düzenledi. 23 şüphelinin yakalandığı baskınlarda;

• 7 adet Ruhsatsız Tabanca,
• 1 adet Pompalı Tüfek,
• 440 adet Fişek ve Kartuş,
• Çok sayıda çek ve senet ele geçirildi.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

İstanbul'un kâbusu olan çete çökertildi İlginizi Çekebilir İstanbul'un kâbusu olan çete çökertildi