Turistik bölgelerdeki suç örgütlerine operasyon

İçişleri Bakanlığı, turizm sezonunun sonuna yaklaştığımız bu günlerde sezon süresince yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği illerde yerel ve bölgesel organize suç örgütü faaliyetlerinde bulunan suç gruplarına yönelik sahil şeridinde bulunan illeri ve turistik diğer büyükşehirleri de kapsayacak şekilde “Sahil Rüzgarı-2” kod adlı operasyon başlatıldığını açıkladı.

Turistik bölgelerdeki suç örgütlerine operasyon

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Turizm sezonunun sonuna yaklaştığımız bu günlerde sezon süresince yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği illerimizde yerel ve bölgesel organize suç örgütü faaliyetlerinde bulunan ve bu suç örgütlerine silah temini gerçekleştirdikleri anlaşılan suç gruplarına yönelik; sahil şeridinde bulunan illerimizi ve turistik diğer büyükşehirlerimizi de kapsayacak şekilde “Sahil Rüzgarı-2” kod adlı operasyon başlatıldı” denildi.

Bu kapsamda, yetkili İl Cumhuriyet Başsavcılıklarının talimatları doğrultusunda ve KOM Daire Başkanlığı koordinesinde; Antalya, Aydın, Adana, Bursa, Çanakkale, İzmir, Kocaeli, Mersin ve Muğla olmak üzere 9 ilimizde ‘Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurmak, Yağma, Tefecilik, Tehdit ve Silah Kaçakçılığına Muhalefet ' suçlarını işleyerek kamu güvenliği ve barışına tehdit oluşturdukları tespit edilen toplam 183 şüpheli şahsa yönelik 5 Ekim 2021 tarihinde “Sahil Rüzgârı-2” kod adlı eş zamanlı planlı operasyonlar gerçekleştirildiği kaydedildi.

143 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI

9 ilde 186 şüpheliye yönelik düzenlenen eş zamanlı ‘Sahil Rüzgarı-2’ operasyonunda, aralarında Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nde çalışan 1 tekniker memurun da bulunduğu 143 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

Firari 43 şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışmaların da devam ettiği belirtildi. Bu arada şüphelilerin ev ve iş yerlerinde yapılan aramada 28 adet tabanca, 12 adet tüfek, 1875 adet fişek, 1 adet pala, çok sayıda silah parçası, 30 adet sentetik hap, muhtelif miktarda metamfetamin ve çok sayıda çek ve senet ele geçirildi.

MERSİN’DE 7 GÖZALTI 

Operasyon kapsamında Mersin’de belirlenen adreslere eş zamanlı baskın yapıldı. Haklarında yakalama kararı bulunan M.K., R.K.,  E.T., Y.K., H.K., E.B. ve R.K. gözaltına alındı.

Şüphelilerin evlerinde yapılan aramada, senet, 1 ruhsatsız tabanca, 1 kurusıkı tabanca ile 47 fişek ile ele geçirildi. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor. İHA-DHA

İzmir merkezli çeteye darbe: 34 gözaltı İlginizi Çekebilir İzmir merkezli çeteye darbe: 34 gözaltı