Ümraniye’de üç katlı binanın çatısında yangın 

İstanbul Ümraniye'de üç katlı binanın çatısında çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü.

Ümraniye’de üç katlı binanın çatısında yangın 

İstiklal Mahallesi Marmara Caddesi 31 numarada bulunan 3 katlı apartmanın çatısında saat 16.30 sıralarında yangın çıktı. En üst katta yakılan sobanın bacasının temizlenmemesi nedeniyle kurumların tutuşmasıyla çıktığı öne sürülen yangın nedeniyle olay yerine sevk edilen itfaiye sevk edildi.

Ekipler, apartmanın içinden ve dışarıdan müdahale ederek yangını kısa sürede söndürdü. Yangında herhangi bir can kaybı veya yaralanma yaşanmazken çatıda hasar meydana geldi. Marmara caddesinin bir kısmı çift yönlü trafiğe kapatılırken, çevredekiler kaldırım üzerinde yangını izledi.

“BİNA BACASI TEMİZLENMEDİĞİ İÇİN SOBAYI YAKTIKTAN SONRA YANGIN ÇIKIYOR”

Yangın çıkan apartman sakini Umurhan Kurbetli, “En üst kattaki dairede soba kullanıyorlarmış, toplamda 9 daire var binada. 8 daire doğalgaz kullanıyor. Bir tek o daire soba kullanıyor. Bina bacası temizlenmediği için sobayı yaktıktan sonra yangın çıkıyor. Bina boşaltıldı, elektrikle ilgili bir sorun yok. Yangının bacadan çıktığı söyleniyor. Herhangi bir yaralanan yok, hemen binayı boşalttık. İtfaiye müdahale etti. Binada hasar oluştu” dedi. DHA

Adana'da orman yangını İlginizi Çekebilir Adana'da orman yangını

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...