ÖTV’deki düşüş ikinci el araç fiyatlarına yansımadı

İkinci el otomotiv pazarında araçlara bakan vatandaşlar, ÖTV matrahında yapılan düzenlemeye rağmen ikinci el otomobil fiyatlarında gerileme yaşanmadığını savundu.

ÖTV’deki düşüş ikinci el araç fiyatlarına yansımadı

ÖTV matrahında yapılan düzenlemeye rağmen ikinci el otomobil fiyatlarında gerileme yaşanmadı.

Kur artışı ve çip kriziyle yükselen otomobil fiyatları, ÖTV matrahında yapılan düzenlemeye rağmen düşmedi. Araç pazarında konuşan otomobil tutkunu İsmail Karayılan, ikinci elde fiyatların arttığını belirterek, “Buna rağmen yine de lüksten kaçmadığımızı da belirteyim. Burası Türkiye'nin bir sınır ili. Bu ilde her memleketten, yani Muş, Bitlis, Ağrı, Hakkari ve Siirt gibi illerden her hafta araba alım ve satımı yapmak için gelenler oluyor” dedi.

PAZAR DOLU, ALIŞVERİŞ DÜŞÜK

Hava yağışlı olmasına rağmen pazarın dolu olduğuna değinen Karayılan, “Burada yağmur yağıyor ama yine de alan hıncahınç dolu. Vatandaşı anlamak ve yardımcı olmak lazım. Pazarlık payı tamamen kalkmış durumda. Sabit fiyatı ne yazıyorsa o artık. Bugün gelen insanların çoğu eli boş dönecek. Ne araç alan ne de aracını satabilen vatandaşımız var” dedi. (İHA)

Çip krizi nedeniyle ünlü otomobil üreticisinin geliri yüzde 25 azaldı İlginizi Çekebilir Çip krizi nedeniyle ünlü otomobil üreticisinin geliri yüzde 25 azaldı Satılamayan ikinci el araçlar oto galerilerde kapasiteyi doldurdu İlginizi Çekebilir Satılamayan ikinci el araçlar oto galerilerde kapasiteyi doldurdu
Loading...