Astronot hastalandı, uzay yürüyüşü ertelendi

NASA, astronotlarından birinin yaşadığı tıbbi sorun nedeniyle Uluslararası Uzay İstasyonu'ndaki uzay yürüyüşünü erteledi.

Astronot hastalandı, uzay yürüyüşü ertelendi

Yetkililer ertelemeyi pazartesi günü, Mark Vande Hei’nin dışarıda süzülmesine 24 saatten az bir süre kala duyurdular. Ertelemeyle ilgili açıklamada Vande Hei’nin küçük bir tıbbi sorunla uğraştığı ve acil bir durum olmadığı belirtildi, ancak daha fazla ayrıntı verilmedi.

Emekli bir ordu albayı olan 54 yaşındaki Vande Hei, Nisan ayından bu yana uzay istasyonunda bulunuyor ve bir yıllık bir görev için önümüzdeki bahara kadar orada kalması bekleniyor.

Hei ve Japon astronot Akihiko Hoshide’nin bir braket takmak üzere salı günü dışarı çıkmaları gerekiyordu. NASA, işin bekleyebileceğini söyledi.

NASA'nın Ay projesi tehlikede İlginizi Çekebilir NASA'nın Ay projesi tehlikede Rusya'dan ağır suçlama: NASA astronotu uzay istasyonunda delik açtı İlginizi Çekebilir Rusya'dan ağır suçlama: NASA astronotu uzay istasyonunda delik açtı NASA, ekipmanlarını Ay'da yapmak için hazırlanıyor İlginizi Çekebilir NASA, ekipmanlarını Ay'da yapmak için hazırlanıyor