Venedik, plastik kullanımını azaltmak için turistleri çeşmelere yönlendiriyor

Yerel hükümet verilerine göre, çöpe atılan plastik su şişeleri de dahil olmak üzere kentin çöplerinin yüzde 28 ila 40'ından turizm sorumlu. Bu yüzden de yeni bir adım atılıyor ve turistler, su ihtiyaçlarını karşılamaları için çeşmelere yönlendiriliyor.

Venedik, plastik kullanımını azaltmak için turistleri çeşmelere yönlendiriyor

Yetkililer, şehrin meydanlarını ve sokaklarını süsleyen çeşmelerde su ücretsiz olduğu için insanların tasarruf etmesine de yardımcı olacağını söylüyor.

La Repubblica, Covid nedeniyle iki sezondur sessizliğe bürünen turizm merkezinin yeniden canlandığını ve yoğun turist akını ile çevre arasındaki dengenin bu kampanya ile sağlanmasının umut edildiğini belirtiyor.

Bir su dağıtım şirketi olan Veritas da ziyaretçilerin Venedik’teki tüm çeşmelerin haritasına erişmesini sağlayan telefon uygulaması geliştirdi.

Tarihi merkezde ilçelere dağılmış ve neredeyse her 100 metrede bir tane bulunan 126 çeşmenin olduğu belirtiliyor.

Venedik'e gitmek isteyenler dikkat: Günübirlik gideceklerden para alacaklar İlginizi Çekebilir Venedik'e gitmek isteyenler dikkat: Günübirlik gideceklerden para alacaklar Venedik şehir planından kebapçılar çıkarılıyor İlginizi Çekebilir Venedik şehir planından kebapçılar çıkarılıyor

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...