Didim’de zabıta müdürü, silahlı saldırıda yaralandı

Aydın'ın Didim Belediyesi'nde Zabıta Müdürü Murat Hacıfettahoğlu, işe gitmek için otomobiline bindiği sırada evinin önünde silahlı saldırıya uğradı. Hacıfettahoğlu, ayaklarından yaralanırken, saldırıyla ilgili soruşturma başlatıldı. 

Didim’de zabıta müdürü, silahlı saldırıda yaralandı

Yeni Mahalle Pınar Caddesi üzerindeki evinden saat 08.15 sıralarında çocuğu ile birlikte çıkan Didim Belediye Zabıta Müdürü Hacı Murat Fettahoğlu, aracına binmeden evin çöplerini atmak istedi.

Bu sırada Fettahoğlu, kar maskeli eli silahlı birinin kendisine doğru koştuğunu gördü ancak kaçmaya fırsat bulamadı. Saldırganın peş peşe sıktığı 5 kurşundan 2'si sağ, 1'i sol bacağına isabet etti. Silahlı saldırgan olay yerinden koşarak uzaklaşırken, ihbar üzerine olay yerine sağlık ekipleri ve polis sevk edildi.

“HAYATİ TEHLİKESİ YOK”

Yaşanan olayla ilgili açıklama yapan Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, “Müdürümüz ile hastanede görüştüm. Çok kısa bir mesafeden ateş edilmiş ve yanında çocuğu varken yapılmış bu iş. Bu da ayrı bir vicdansızlık. Bir ayağında 2, öbür ayağında 1 kurşun yarası var. Hastaneden ve başhekimimizden aldığımız bilgiye göre hayati tehlikesi yok. Kendisi Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi, orada kontrolden geçirilecek ve büyük ihtimalle hassas bir ameliyat gerekecek. Bir kez daha müdürümüze geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” diye konuştu.

“SALDIRILAR GÖREV YAPMAMIZI ENGELLEYEMEZ”

Müdür Fettahoğlu’na karşı düzenlenen saldırıyı kınayan Atabay, geçmişte kendisine ve belediye görevlilerine yönelik gerçekleştirilen saldırıları hatırlatarak bu olayların görevlerini yapmalarına engel olmayacağını söyledi.

Didim’de ranta karşı sürdürülen mücadelenin güçlenerek devam edeceğini söyleyen Başkan Atabay, şöyle konuştu:

“Bu saldırı, düzeni korumak için mücadele eden resmi belediye görevlilerine yapılan ne ilk ne de son saldırıdır. Bu mücadele, rant elde etmek için şehrin her tarafına saldıran insanlarla şehrin kolluk kuvvetlerinin yaptığı mücadeledir. Tabii ki bu işlerin çözümü bu değildir. İnsanlara pusu kurarak, saldırarak, ateş ederek hatta öldürerek veya öldürmeye teşebbüs ederek hiç kimseyi korkutamazlar.

Bu ülke demokrasi ile yönetilen, kanunlarla şekillendirilmiş, bu yaşam tarzını benimsemiş laik bir cumhuriyet, laik bir devlettir. Bize karşı yapılan bu menfur saldırıların hiçbirisi bizim görev yapmamızı engelleyemez. Biz yetkimizi kanunlardan, gücümüzü halktan alıyoruz ve şekillendirilmiş bir çerçeve içerisinde yaptığımız görevimizi bugüne kadar yaptık, bugünden sonrada yapmaya devam edeceğiz.

Biliyorsunuz geçmişte de şahsım dahil olmak üzere birçok arkadaşımıza, başkan yardımcılarımıza, meclis üyelerimize, daha evvelden yine zabıta müdürümüze ve zabıta görevlilerimize bu ve buna benzer saldırılar oldu. Ama biz görevimizi yapmaya aynı kararlılıkla ve aynı azimle devam ediyoruz. Görevimizi bir başkasına devredene kadar da devam edeceğiz. Bizden aldıkları bayrağı eminim ki onlarda aynı şekilde, aynı titizlikle taşımaya devam edeceklerdir.”

“ADALETE GÜVENİMİZ TAM”

Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından olay hakkında başlatılan soruşturmanın titizlikle sürdürüldüğünü belirten Başkan Atabay, şunları söyledi:

“Emniyet müdürümüz ile görüştüm, kamera kayıtları var elde, gerek sokaktan gerekse de zabıta müdürümüzün oturduğu evden sabit kameralardan kayıtlar var, çalışmalarına devam ettiklerini söylediler, fail veya failler en kısa süre içerisinde yakalanıp adalete teslim edilecektir.

Bizim adaletten isteğimiz şudur; bu tip olayları münferit olaylar olarak görmeyip yapılmış ve devam edecek olaylar şeklinde düşünülüp halkın menfaatine çalışan insanların bir nebze korunabilmesi ve kendini daha güçlü hissedebilmeleri için gereken cezanın titizlikle verilmesidir. Adalete her zaman güveniyoruz.

Her zaman söyledik; bu görevleri yaparken adaletten başka güvenebileceğiz, sığınabileceğimiz bir nokta yok. Türkiye Cumhuriyeti devleti bir hukuk devletidir, biz buna inanıyoruz. Failin veya faillerinde yakalanıp en kısa süre içerisinde yargılanmalarını ve hüküm giymelerini istiyoruz. Tabii ki söz adaletindir ama bizim isteğimiz bu doğrultudadır, kamunun vicdanı da bunu istemektedir.”

Pazar yerinde silahlı saldırı: 1 ölü, 1 yaralı İlginizi Çekebilir Pazar yerinde silahlı saldırı: 1 ölü, 1 yaralı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...