Uludağ eteklerinde suyun kaynağındaki 10 köy susuz

Bursa'da Uludağ'ın eteklerinde kurulu yaklaşık 10 köyün senelerdir su sıkıntısı çektiği ortaya çıktı.

Uludağ eteklerinde suyun kaynağındaki 10 köy susuz

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Keles ilçesinde Uludağ’ın eteklerinde kurulu köylerde su sıkıntısı yaşandığını söyledi.

Keles ilçesinde Uludağ’ın eteklerinde kurulu köylerden içme suyu ve sulama suyu eksikliğiyle ilgili şikayetler alan Aydın, Kıranışıklar Köyü’ne giderek vatandaşların şikayetlerini dinledi.

Köylüler, “İçme suyumuz yok, duş alamıyoruz, tarlalarımızı sulayamıyoruz. Taşıma suyuyla idare etmeye çalışıyoruz o da yetmiyor. Kiraz ağaçlarımız kurumaya başladı. Su sıkıntımızın çözülmesi için başvurmadığımız yer kalmadı ama yetkililer hala derdimize çare üretemedi” diyerek isyan etti.

“TANKERLERLE SU TAŞIMAYA ÇALIŞIYORLAR”

Bursa'nın su kaynaklarının olduğu, Uludağ'ın eteklerindeki en verimli topraklarda yaklaşık 10 köyde içme suyunun, sulama suyunun olmamasının anlaşılır bir şey olmadığını ifade eden Aydın, “Türkiye'nin 4'üncü büyük şehri Bursa'da insanlar hala tankerlerle su taşımaya çalışıyorlar. Buraya gelirken yol çalışmasını olduğunu gördük. Çalışma olsun, yol olsun ama içecek su olmadıktan sonra yolu ne yapacak bu köylü? Yetkililer hem ‘kırsala dönün destek vereceğiz' diyorlar hem de yaşam hakkı olan suyu buraya getirmek için hiçbir çalışma yapmıyorlar. Buradan yetkililere sesleniyoruz; Yaklaşık 10 köyün verilmeyen suyu için biran önce çözüm üretin. Çözüm de basit. Buralarda her yerde su kaynakları var. Gereksiz birçok işe ciddi paralar harcanacağına buralardaki su sıkıntıları derhal çözülmeli. Konunun takipçisi olmaya devam edeceğim” şeklinde konuştu.

AKP'li belediye önce susuz bıraktı, sonra da reklam yaptı İlginizi Çekebilir AKP'li belediye önce susuz bıraktı, sonra da reklam yaptı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...