Netflix, abone kaybetmeye devam ediyor

Netflix, ikinci çeyrekte de abone kaybetmeye devam etti. Şirket, bu dönem için 2 milyonluk bir kayıp öngörürken, dün yapılan açıklamada 970 bin abonelik kayıp olduğu belirtildi.

Netflix, abone kaybetmeye devam ediyor

Netflix, salı günü yaptığı açıklamada, 2. çeyrekte 970 bin abone kaybettiğini ve şu anda 220,67 milyon küresel aboneye sahip olduğunu açıkladı. Şirket, daha önce bu dönem için 2 milyonluk bir abone kaybı beklediğini belirtmişti. Bu nedenle sonuçlar Wall Street’in beklediğinden daha iyi.

Netflix’in açıklamasına göre; platform, ikinci çeyrekte ABD ve Kanada’dan 1,3 milyon abone kaybetti. Ancak toplam abone kaybı bundan daha az oldu, çünkü özellikle Asya-Pasifik gibi farklı bölgelerden 1,08 milyon kazanç sağladı.

Şirket, 2022’nin ilk çeyreğinde 200 bin abone kaybetti ve on yıl içinde ilk kez abone artışı kaydetmemiş olduğunu açıklamıştı. Akış platformu, şimdi parola paylaşımını ortadan kaldırarak ve reklam tabanlı bir plan sunarak yavaşlayan büyümeyi ele almaya çalışıyor.

Netflix, yaptığı açıklamada, ilk olarak reklam destekli planı kullanıma sunmayı planladığını söyledi. 2023’ün başlarında lansman yapmayı hedefleyen şirket, “Birkaç yıl içinde reklamcılık işimiz muhtemelen ilk günkü halinden oldukça farklı görünecek” dedi.

Netflix, şifre paylaşımlı ödeme planını 5 ülkede başlatıyor İlginizi Çekebilir Netflix, şifre paylaşımlı ödeme planını 5 ülkede başlatıyor Netflix, reklam göstermek için ünlü stüdyolardan izin almaya çalışıyor İlginizi Çekebilir Netflix, reklam göstermek için ünlü stüdyolardan izin almaya çalışıyor Netflix'te işten çıkarmalar durmuyor İlginizi Çekebilir Netflix'te işten çıkarmalar durmuyor
Loading...