İlk hafta sonunda 718 bin 43 kişinin izlediği 'Bergen' filmi, ikinci hafta sonunda ise 981 bin 187 seyirciyi sinema salonlarına çekti. Yapım, 'ikinci hafta sonunda tüm zamanların en çok izlenen filmleri' sıralamasında 39'uncu sıraya yerleşti. Toplamda ise 2 milyon 644 bin 300 seyirci rakamına ulaştı.
'Bergen'in gişe liderliği, bu hafta izleyiciyle buluşmaya hazırlanan yerli 'Allah Yazdıysa Bozsun', 'Okul Tıraşı', 'Dijital Esaret', 'Osman Sekiz' filmlerinin vizyon tarihlerinin ertelenmesine neden oldu. Filmlerin, salonların çoğunda 'Bergen'in gösterimi olduğu için ertelendiği öğrenildi.
'Osman Sekiz' filminin yönetmeni Ezel Akay, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, dağıtımcıların 'Bergen' filmini daha fazla salonda oynatabilmek için 'Osman Sekiz'in bir hafta ertelenmesini istediklerini duyurdu. Akay, "Türkiye Sinemacı Macerası: Dağıtımcımız CGVMars aradı, Ordulu bir salonun talebi: 'Osman 8 bir hafta ertelense de biz 6 salonda Bergen oynatsak!' Ben hemen uyandım ve yapımcımız Ömer Kaya'yı aradım: Önce Avrupa 24 Mart, ne dersin? YES ve Jawohl! Ve Türkiye'de 1 Nisan'a erteledik Osman 8'i! Bergen 6-7 milyona koşuyor! Salonlar kazansın! Amaaaa sonra da biz. 2022 sinema yılı olsun!" ifadelerini kullandı.
'Okul Tıraşı' filminin yönetmeni Ferit Karahan da Twitter hesabından 'Okul Tıraşının vizyon' tarihinin ertelendiğini duyurdu. [old_news_related_template title="Bergen, Kozan'da vizyona girmeyecek" desc="'Bergen' filminin Kozan ilçesinde vizyona girdiği ancak sonradan kaldırıldığı iddiaları Belediye Başkanı Kazım Özgan tarafından yalanlandı: 'Araştırdım film şiddet içeriyor, hiç yayınlanmayacak.'" image="https://sozcuo01.sozcucdn.com/wp-content/uploads/2022/03/05/iecrop/bergenfilmi.kozan_.dha__16_9_1646486578.jpeg" link="https://www.sozcu.com.tr/hayatim/kultur-sanat-haberleri/bergen-kozanda-vizyona-girmeyecek/"] [old_news_related_template title="Bergen'in katili Halis Serbest: Kimse beni rezil edemez" desc="Şarkıcı Bergen'in yüzüne kezzap atan ardından da yaşamına son veren Halis Serbest, SÖZCÜ'ye konuştu. Serbest 'Bergen' filmiyle ilgili açıklamalarda bulundu." image="https://sozcuo01.sozcucdn.com/wp-content/uploads/2021/09/17/iecrop/bergenfilmi.halisserbest_16_9_1631874902.jpeg" link="https://www.sozcu.com.tr/hayatim/kultur-sanat-haberleri/bergeni-olduren-eski-esi-halis-serbest-kimse-beni-rezil-edemez/"]