Sen git ülkeyi 22 yıldır tek başına yönet, sonra durumdan şikayet et! Bulduğun çözümler ile insan aklıyla alay et. Ekonomiyi mahvet... İşte budur maharet...

Döviz artınca Türkiye düşmanlarının işi diyelim. Çok yoğun ekonomik saldırıya maruz kaldığımızı söyleyip sorumluluğu üzerimizden atalım. Bu seçimde yemedi... Tattı hezimeti...

★★★

Çözüm için Allah’ın kitabına sarılalım. “Hüküm böyle” deyip, olmadık yerde faizleri indirelim. Ekonomiyi daha da beter edelim.

Ben anlamadım ki... Sorun neredeydi? Tam tersini yapmaya başladığımıza göre Allah’ın emirlerine neden karşı geliyoruz şimdi? Bir yerde bir terslik var sanki...

★★★

Seversin, sevmezsin... Yine de hakkını vermelisin Cübbeli Ahmet’in...

Bu konuda, “Biz içindeyiz cemaatin, görüyoruz. Bu ekonomik politikayı Nas diye sürdürürsen ve millet batarsa herkes ‘Kuran batırdı bizi’ demeye başlayacak. Suçu Kuran’da, İslam’da bulacak. Millet dinden, Kuran’dan uzak duracak. Sonunda batışın faturasını Kuran’a çıkaracak” demişti.

Tam da dediği gibi oldu. Ateist sayısında patlama yaşandı adeta...

★★★

Türkiye’nin parasını iyi bir yönetimle doğru yerlere harcasalardı bırakın cennete gitmeyi, cennet yaparlardı ülkeyi...

Bu parasızlıkta her yere cami yaptırmakta pek de haksız sayılmazlar. Baktılar, ne yaparsan yap olmuyor, yeni bir ekonomi modeli geliştirdiler. Türkiye’yi bu krizden ancak Allah kurtarır, diye düşündüler. Pek bir işe yaramadı.

★★★

Sahi neden yandaşlar, geçiş, uçuş, hasta garantili ihale alanlar açlıkla, yoklukla hiç sınanmıyorlar? Neden millet yoksulluk sınavına girerken onlar muaf?

Ya varlıkla, zenginlikle sınanıp bakalım şımaracaklar mı diye kontrol edilen İsveç, Norveç, Finlandiya, Almanya, Kanada halkları? Onlar Müslüman bile değil sonuçta! Bizim coğrafya hep deneme tahtasında...

★★★

Ekonominin kötü olmasının, enflasyonun yüksek seyretmesinin, alım gücünün düşmesinin, işsizliğin, iflasların, borçların sebebinin Müslümanlıkla alakası yok. Matematik ile alakası var.

Bütün tuşlara aynı anda basıp bu bölüm geçilmiyor işte... Fakirliğin nedeni kötü ekonomi yönetimi... İşi bilen eğitimli kadrolar gerekiyor. Aradığımız kişilere de bu iktidar dahilinde halen ulaşılamıyor.

★★★

Bir ülkede yolsuzluk çok ciddi boyutlara ulaşmışsa yoksulluk kaçınılmazdır. Fakir ülkelere bakın hemen hepsinin yöneticileri yolsuzluğa bulaşmıştır. Belirli bir zümre semirir, halk fakirleşir. Kaçınılmazdır. Bahane bulunamazsa din kullanılır.

Modern bilim yerine ideolojiyi öne çıkartıp safsatayı yüceltirsen, işi bilmeyenlere ülkeyi emanet edersen gelip gelebileceğin yerin burası olduğunu sanma sakın... Beterin de beteri var.

Hadi iyi bayramlar...