Bütün dünya Türkiye'den iyi haberlere kilitlenmişken önceki gün Fransız haber ajansı AFP'nin servis ettiği ve uluslararası kamuoyunda büyük bir üzüntü yaratan karenin başrolündeki isim Alman medyasına konuştu.

 

Kahramanmaraş'ta enkazın altındaki kızının elini tutan turuncu ceketli acılı babanın fotoğrafı bütün dünyada gündem olmuştu. Fransız haber ajansı AFP'nin servis ettiği fotoğraflar yürekleri dağlarken, enkaz altında yaşamını yitiren kızın cenazesine Alman Bild gazetesi katıldı.

Mesut Hançer o gece kızının büyükannesinde kuzenleriyle kaldığını söyledi.


On binlerce insanın yaşamını yitirdiği depremde 15 yaşındaki kızı Irmak'ın yanından bir saniye bile ayrılmayan 49 yaşındaki Mesut Hançer, Kapıçam Mezarlığı'nda Bild gazetesine konuştu. Üzerinde o günden beri turuncu ceketi olan Hançer, kızının mezarı önünde görüntülendi.

"PRENSESİMİ KURTARAMADIM"

380 numaralı mezarlık önünde Bild'e konuşan Hançer, "Yer sarsıldığında fırında çalışıyordum. Hemen eşimi aradım, iki kızımın ve oğlumun iyi olduğunu söyledi. Fakat o gece en küçük kızım büyükannesinde kalmıştı. Irmak'ın kuzenleri gelmişti ve onlarla beraber olmak istemişti" dedi.

Kızını aradığını fakat yanıt alamadığını söyleyen acılı baba, "Çok dua ettim ama maalesef kaybettik" dedi. Hançer, "Ben prensesimi kurtarmak için çıplak ellerimle kazmaya çalıştım fakat en sonunda onu çıkaramadım" dedi.