Doğalgaz fiyatlarına 1 Nisan 2022 itibarıyla zam yapıldı. Konutlarda kullanılan doğalgazın birim fiyatında yüzde 35, elektrik üretimi için kullanılan doğalgazın birim fiyatında yüzde 44,30, elektrik üretimi dışında kullanılan doğalgazın birim fiyatında ise yüzde 50 artış oldu.

"ELEKTRİĞE DE ZAM KAPIDA"

Doğalgaza gelen büyük zamma siyasilerden büyük tepki geldi.

CHP İstanbul Milletvekili Gökan Zeybek, "Tarihin tozlu raflarında yerini aldığında büyük ölçüde zamlarla hatırlanacak olan AKP iktidarından #Doğalgaz’a bir zam daha! Konutta %35. Sanayide %50. Bakın burası önemli! Elektrik üretmek için kullanılan doğalgaz ‘a ise %44,30 zam geldi! Yani elektriğe de zam kapıda!" dedi.

"HALAY EKİBİ GÖREVE"

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt, "CHP zihniyeti, gece gece Konutlarda kullanılan doğalgazın satış fiyatına yüzde 35 zam yaptı. Yoksa Dış güçler mi desek zammı yapan. Yok yok en iyisi %35 cik zam, pahalı mı diye sorsak. Ne dersek diyelim, Doğalgaz yine zamlandı. Yaparsa AKP yapar. Halay ekibi göreve" ifadelerini kullandı.

"BİR TANE ZAMSIZ GÜNÜNÜZ OLSUN"

İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, "Doğalgaz fiyatlarına konutta yüzde 35, sanayide yüzde 50, elektrik santrallerinde yüzde 44,3 zam yapıldı. Kim yaptı? CB Erdoğan… Ya arkadaş bir tane zamsız gününüz olsun. Başarısızlıklarınızın bedelini millete ödetmekten vazgeçin artık…" dedi.

"ŞAKA GİBİ"

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, "Doğalgaz fiyatlarına 1 Nisan itibarıyla zam yapıldı! Konutlarda kullanılan doğal gaza %35, Sanayide kullanılan doğal gaza %50, Elektrik üretimi için kullanılan doğal gaza %44.30 zam geldi! Gerçekten de şaka gibi! Her gün zam üstüne zam! Yeter artık!" ifadelerini kullandı.

"UNUTMAYIN: AKP DEMEK, ZAM DEMEK"

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, "Doğalgaz fiyatlarına konutta % 35, sanayide % 50 zam geldi. Sabah zamla kalkıyor, gece zamla yatıyoruz. Mübarek Ramazan ayı öncesi yapılan bu zamlar artık zulüme dönüştü! Unutmayın: AKP demek, ZAM demektir."

[old_news_related_template title="Doğalgaz zammı belli oldu" desc="Doğalgaza bir dev zam daha geldi. BOTAŞ'tan yapılan açıklamaya göre; elektrik üretimi için kullanılan doğalgazın satış fiyatında yüzde 44,30, elektrik üretimi haricinde kullanılan doğalgazın satış fiyatında yüzde 50 ve konutlarda kullanılan doğalgazın satış fiyatına yüzde 35 zam yapıldı." image="https://sozcuo01.sozcucdn.com/wp-content/uploads/2022/04/31/iecrop/gaz-1_16_9_1648760695.jpg" link="https://www.sozcu.com.tr/2022/ekonomi/dogalgaza-yuzde-35-zam-geldi-7046624/"]

[old_news_related_template title="Zamlar nedeniyle sezonu erken kapatan balıkçılar: Teknemizi satmayı düşünüyoruz" desc="Balık sezonunda ağlarını 'Vira Bismillah' diye denize atan Çanakkaleli balıkçılar, zamlara yetişemeyince sezonu erken kapatmak zorunda kaldı. Deniz Ürünleri Üreticileri Birliği (DEM-BİR) Çanakkale-Tekirdağ Bölge Birliği Başkanı Naci Karabiber, geçen yıl 75-80 bin liraya aldıkları bir tanker yakıtın 500 bin liraya, balıkların konduğu straforların 3.5 liradan 15 liraya yükseldiğini söyleyerek, 'Bu yaz nasıl geçer, bu sezonu nasıl geçiririz bilmiyorum. Teknemizi satmayı düşünüyoruz. Allah yardımcımız olsun' dedi." image="https://sozcuo01.sozcucdn.com/wp-content/uploads/2022/03/31/iecrop/balikci-1_16_9_1648747141.jpg" link="https://www.sozcu.com.tr/2022/gundem/zamlar-nedeniyle-sezonu-erken-kapatan-balikcilar-teknemizi-satmayi-dusunuyoruz-7046308/"]