Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan altı gündür ortalarda görünmüyor. Hiçbir açıklama yapmadan kayıplara karışan Erdoğan'ın nerede olduğu tüm yurtta merak konusu oldu. Geçtiğimiz Pazar günü Gökova Körfezi'ndeki Okluk Devlet Konukevi'nin etrafındaki tekneler Jandarma ve Sahil Güvenlik tarafından uzaklaştırılınca dikkatler buraya çevrildi. Erdoğan'ın Okluk Koyu'na tatile gideceği sanıldı. Oysa Erdoğan buraya gitmedi.

ERDOĞAN MARMARİS'TE


Cumhurbaşkanı Erdoğan, ailesi ile birlikte Marmaris'e tatile gitti. Erdoğan, ailesi ile birlikte Marmaris'in İçmeler Mahallesi'ndeki ultra lüks bir villada kalıyor. Villa, yeşil ile mavinin buluştuğu bir noktada, deniz kenarında bulunuyor. Çevresi ormanla çevrili villanın perspektifinde doğa harikası Marmaris Körfezi yer alıyor.

IMG_2827

YAZICI'NIN VİLLASINDA KALIYOR


Erdoğan'ın konakladığı villa işadamı Serkan Yazıcı'ya ait. Villa, Serkan Yazıcı'nın babası olan, eski Bursaspor Başkanı ve işadamı, merhum İbrahim Yazıcı tarafından yaptırılmıştı. Villanın etrafında, Yazıcı ailesinin işlettiği beş yıldızlı Turban Otel ile Mares Otel bulunuyor. Erdoğan'ın ultra lüks villada misafir olarak mı kaldığı, yoksa turist olarak ücretini mi ödediği bilinmiyor.

IMG_2840

VİLLAYA KORUMALARDAN BAŞKASI GİREMİYOR


Geniş bir bahçesi ve havuzu bulunan villaya, Erdoğan'ın korumaları ve Cumhurbaşkanlığı görevlilerinden başka hiç kimse giremiyor. Villaya otel görevlileri de sokulmuyor.

DİKKAT ÇEKMEYEN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ


Villada ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri alınmış durumda. Ancak sivil koruma görevlileri, dikkat çekmemek için kendilerini kamufle ediyor. Korumaların kimi turist, kimi seyyar satıcı kılığında görev yapıyor. Teknelerdeki korumalar ise denizci ve tatilci görünümünde görev sürdürüyor.

IMG_2909

VİLLANIN ÖNÜNDEKİ TESİS KAPATTIRILDI


Önlemler kapsamında, villanın önünde yer alan yunus park ziyarete kapatıldı. Grand Yazıcı Mares Otel bünyesinde faaliyet gösteren yunus parkta otistik çocukların rehabilitasyonu yapılıyordu. Yunus parkı, sağlık için gelenlerin yanısıra turistler de ziyaret ediyordu.

VATANDAŞLAR VE TURİSTLER GÖZETİM ALTINDA


Villanın önündeki sahil yürüyüş yolu ise açık. Vatandaşlar ve turistlerin yürüyüş yolunu kullanmalarına dikkat çekmemek için müdahale edilmiyor. Fakat gelip, geçenler, farkında olmadan, korumaların sıkı gözetimi altındalar.

IMG_2933

HER YERDE KAMERA VAR


Görevlilerin, Erdoğan tatile çıkmadan bir hafta önce bölgeye gelerek hazırlık yaptığı öğrenildi. Villanın bahçesine çepeçevre güvenlik kameraları yerleştirildi. Yürüyüş yolunun kenarındaki yüksek villa duvarı da kameralar ile donatıldı. Güvenlik görevlileri, villanın önünde seyreden teknelerin üzerinde 'dron' adı ile bilinen, uzaktan kumandalı kameralı hava aracı uçuruyor.

HAVUZUN ÇEVRESİ BRANDA İLE KAPATILDI


Villanın havuzunda ve ön bahçesinde yüksek ve gür bitkiler var. Bu nedenle zemin kat ve havuz uzaktan görülemiyor. Ancak bununla yetinmeyen Cumhurbaşkanlığı görevlileri, havuzun bulunduğu bölümü branda ile kapattı.

ERDOĞAN HİÇ BALKONA ÇIKMADI


Erdoğan'ın uzaktan görülebilmesinin tek seçeneği, villanın ikinci ve üçüncü katlarındaki balkonlara çıkması. Fakat Erdoğan, günlerdir kaldığı villanın balkonlarına hiç çıkmadı.

ZAMAN ZAMAN HELİKOPTERLE AYRILDI


Erdoğan, zaman zaman helikopter ile villadan ayrıldı. Erdoğan, zırhlı araca bindirilip, villanın arkasındaki yamaçta bulunan helikopter pistine götürüldü. Yüksek çam ağaçlarından oluşan ormanın ortasındaki helikopter pisti dışarıdan görünmüyor. Yoğun güvenlik önlemleri nedeni ile piste yaklaşmak da mümkün değil. Erdoğan'ın, aynı şekilde villaya geri döndüğü gözlendi.

[caption id="attachment_1315672" align="alignnone" width="606"]fft99_mf4729295 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Yazıcı'nın villasına yakın Okluk Koyu'nda bulunan Cumhurbaşkanlığı Konutu'nu tatil için tercih etmedi.[/caption]

İLGİLİ HABERCumhurbaşkanı nerede?Cumhurbaşkanı nerede?