Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ayşegül Atik kimdir? İşte Ayşegül Atik’in hayatı…
Ayşegül Atik kimdir? İşte Ayşegül Atik’in hayatı…
Ayşegül Atik 1948 yılında Ankara'da doğdu. En Son Babalar Duyar, Şen Yuva gibi dizilerde oynamasının yanı sıra birçok tiyatro oyununda da sahne alan Ayşegül Atik, 72 yaşında hayatını kaybetti. Peki Ayşegül Atik kimdir? İşte Ayşegül Atik'in hayatı...
Kültür Sanat 9 Haziran 2020 - 09:14

Türk tiyatrosunun önemli oyuncularından Ayşegül Atik, 1980’li yıllarda oynadığı reklamlar ile tanınmaya başlamıştı. Birçok tiyatro oyununda sahne çıkan Ayşegül Atik’i televizyon izleyicileri En Son Babalar Duyar ve Şen Yuva dizileri ile yakından tanıyor. İşte Ayşegül Atik hayatı…

AYŞEGÜL ATİK KİMDİR?

1948 yılında dünyaya gelen usta tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Ayşegül Atik Ankara doğumludur.

1980’li yıllarda Ali Atik ile beraber Önce Alışveriş Sonra Fiş sloganı ile hafızalarda yer edinen KDV reklamında oynamıştır. Gerçek ismi Mürşide Ersoy olan Ayşegül Atik 5 kardeştir.

Ankara TED Koleji’ni bitirmiş ardından Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur.

1977 yılında KDV reklamında rol aldığı Ali Atik ile evlenmiş 2002 yılında evliliği son bulmuştur. Ayşegül Atik’in bu evliliğinden Argun ve Alper isimlerinde iki oğlu olmuştur.

Bir dönem Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Yakın Doğu Üniversitesi’nde Oyunculuk Ana Sanat Dalı Öğretim görevlisi olarak görev yapan Ayşegül Atik bugüne kadar Taşı Toprağı Altın Şehir, Tatlı Çarşamba, Kartallar Yüksek Uçar, Sen de mi Şakir, Alıştık Artık, En Son Babalar Duyar, Kısmetim Otel, Şen Yuva, Ali Kundilli 2 ve Yaşamak Güzel Şey gibi bir çok projede rol almıştır.

2017 yılında ise Dayan Yüreğim isimli dizide rol almış ve dizide Türkan karakterini canlandırmıştır