Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Barbaros Şansal, yaşadıklarını ‘Makam Odası-Linç’te yazdı
Barbaros Şansal, yaşadıklarını ‘Makam Odası-Linç’te yazdı
Çektiği videoda sarf ettiği sözler yüzünden Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti'nden apar topar sınır dışı edilen ve ilk uçakla Türkiye'ye getirildikten sonra linç girişimine uğrayan, ardından tutuklanan Barbaros Şansal, yaşadıklarını bir kitapta yazdı. 
Kültür Sanat 22 Haziran 2017 - 13:15

Yılbaşında yaşanılan Reina katliamının ardından çektiği videonun ardından KKTC’den sınır dışı edilen ve ilk uçakla Türkiye’ye getirilen, ardından apronda özel güvenliklerinin saldırısına uğrayan ve çıkarıldığı nöbetçi hakimlik tarafından cezaevine gönderilen Barbaros Şansal, yaşadıklarını ‘Makam Odası – Linç’ isimli kitapta topladı.

barbarossansal
‘GÖĞSÜMDE ATATÜRK VAR, BAŞKASINA KARNIM TOK’

Yaşadığı zor günleri, tüm ayrıntılarıyla ve kendine özgü, aykırı üslubuyla kaleme döken Şansal’ın kitabı Destek Yayınları etiketiyle raflarındaki yerini aldı. Kitabın arka kapağında Şansal’ın yaşadıklarının ipuçları yer aldı: “Yer paspasım verildi ama kovam yok. Bu gece de bir döşeğim var ya artık bana gam yok. Pijama yerine sırtımda linçte yırtılan fanila. Göğsümde koca Atatürk var hâlâ başkasına karnım tok.”Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.