Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Gedik Filarmoni Orkestrası’ndan ‘Nurani Bir Gece’
Gedik Filarmoni Orkestrası’ndan ‘Nurani Bir Gece’
Gedik Filarmoni Orkestrası, Rezonans’la birlikte 29 Ocak'ta St. Antuan Kilisesi’nde dinleyicilerin karşısına çıkacak.
Kültür Sanat 16 Ocak 2020 - 13:05

Gedik Filarmoni Orkestrası, Türkiye'nin başarılı korolarından Rezonans'la birlikte 29 Ocak tarihinde St. Antuan Kilisesi'nin büyülü atmosferinde çağdaş bir programla dinleyici karşısına çıkacak.

Çağımızın yaşayan önemli çağdaş müzik bestecilerinden Arvo Pärt ile 20. yüzyılın çığır açan bestecisi Schönberg'in buluştuğu gecede, 2017 Arezzo Avrupa Korolar Yarışması'nda Üçüncülük Ödülü’ne layık görülen ve aynı sene Andante Klasik Müzik Dergisi Ödülleri’nde Yılın Korosu seçilen Burak Onur Erdem yönetimindeki Rezonans Korosu, Gedik Filarmoni Orkestrası’nın konuğu olacak.

ÇAĞDAŞ ESERLER İCRA EDİLECEK

Orhan Veli Özbayrak'ın Gedik Sanat özel siparişi üzerine bestelediği eserinin dünya prömiyerinin de gerçekleştirileceği gecede Pärt'in Estonian Lullaby, Da Pacem, Domine, Salve Regina ve Orient & Occident; Schönberg'in Verklärte Nacht eserleri Cem'i Can Deliorman yönetiminde icra edilecek.

Son güncelleme: 13:08 - 16.01.2020