Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Şükrü Özyıldız kimdir? Kaç yaşında ve nerede doğdu? İşte ünlü oyuncu hakkında merak edilenler…
Şükrü Özyıldız kimdir? Kaç yaşında ve nerede doğdu? İşte ünlü oyuncu hakkında merak edilenler…
Televizyon ve sinema dünyasının yakışıklı oyuncu Şükrü Özyıldız kimdir? Ünlü oyuncu kaç yaşında ve nerede doğdu? soruları bugünlerde daha sık sorulmaya başladı. Fatmagül'Ün Suçu Ne, Kış Güneşi, Her şey Aşktan, Çoban Yıldızı ve Ekşi Elmalar gibi önemli yapımlarda yer alan Şükrü Özyıldız hakkında bilinmeyenler, merak edilenler ve yaşam öyküsü...
Magazin 2 Şubat 2018 - 09:07

Ekranların yakışıklı yüzlerinden Şükrü Özyıldız kimdir? Kaç yaşında ve nerede doğdu? Kariyerinde hangi yapımlarda rol aldı? İşte ünlü oyuncu hakkında merak edilenler ve hayatında dair ayrıntılar…

sukruozyildiz

ŞÜKRÜ ÖZYILDIZ KİMDİR?

Şükrü Özyıldız, 18 Şubat 1988 tarihinde İzmir’de doğdu. Annesi Rum, babası ise Karadenizli'dir. Kendisinden iki yaş küçük bir kız kardeşi vardır. İstanbul Teknik Üniversitesi'nde Gemi Makineleri Mühendisliği bölümünü kazanıp, İstanbul'da bir yıl okuduktan sonra yeniden sınava girerek, Ege Üniversitesi'nde İşletme bölümünü okumaya başlamış daha sonra da Erasmusla Portekiz'e gitmiştir.

Küçüklüğünden beri dövüş sporlarına merakı olan Özyıldız, Portekiz'de kafes dövüşlerine katılmıştır. Daha sonra Kafes dövüşlerini bıraktığını açıklayan Şükrü Özyıldız; hiperaktifliğini dizi setlerinde bastırdığını söylemiştir. Yurtdışında oyunculukla ilgili bir workshopa katılan genç oyuncu bunun ardından oyunculuğu çok sevdiğine karar verip Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde oyunculuk eğitimi almaya karar vermiştir.

Birçok tiyatro oyununda , reklamlarda ve dizilerde rol alan oyuncu ekranlarda ilk olarak 2011 Yılında “Derin Sular” adlı dizide görülmüştür.

sukruozyildiz2

2013 yılında Star TV ekranlarında yayınlanan Benim Hala Umudum Var dizisinde başrollerini Gizem Karaca ve Berk Oktay ile paylaşmış daha sonra ise 2013 yılında da ilk sinema filmi Neva da başrol oynamıştır.

2014-2015 yılında Şeref Meselesi dizisinde Emir karakterini canlandırmıştı.

2015’te, Star TV’de yayınlanan Tatlı Küçük Yalancılar adlı dizide Eren karakterini canlandırmıştır. 2016 yılında Show tv de yayınlanan Kış Güneşi adlı dizide Efe-Mete karakterlerini canlandırdı. Dizi düşük reytinglerden dolayı 18.bölümde final yapmıştır.

ROL ALDIĞI YAPIMLAR

Şeref Meselesi Şeref Meselesi-2014
Sevimli Tehlikeli Sevimli Tehlikeli-2014
Benim Hala Umudum Var Benim Hala Umudum Var-2013
Neva Neva-2013
Uçurum Uçurum-2012

Derin Sular Derin Sular-2011

Son güncelleme: 20:45 - 02.02.2018