En romantik balayı rotaları

Hindistan’ın göllerle kaplı şehrinden tropikal ada ülkesi Seyşeller’e uzanan en romantik balayı destinasyonları...

En romantik balayı rotaları

Chiang Mai, Tayland

Plajları, yemekleri ve samimi insanları sayesinde Tayland, uzun zamandır en çok tercih edilen balayı destinasyonlarından biridir. Himalaya dağı eteklerinde yer alan Chiang Mai ise Tayland'ın en çekici bölgelerinden biri ve Kuzey Tayland bölgesinin de en büyük şehridir.

chang1Etrafı dağlarla çevrili yemyeşil bir ova üzerine kurulmuş olan şehir, romantik ortamlarıyla balayı çiftlerinin en çok tercih ettiği yerlerden biridir. Chiang Mai denince akla gelen ilk otel olan The Dhara Dhevi ise, efsanevi binası ve romantik atmosferiyle çiftlerin gözdesi.

c2Mükemmel bir balayı tatili için henüz bir planınız yoksa, The Dhara Dhevi Otel'ini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Burada iki kişi için gecelik konaklama ücreti 800 dolardan başlıyor.

Udaipur, Hindistan

Doğunun Venedik'i olarak anılan Udaipur'un göllerle kaplı olması, daha önce tanık olamayacağınız manzaralar sunuyor. Şehir sokaklarının duvar resimleriyle süslü olduğu bu Hindistan'ın en romantik şehri, balayı için mükemmel bir alternatif.

u11362 yılında yapılmış olan suni gölün üzerindeki adalardan birinde konumlanan Lake Palace Sarayı, şimdilerde otele dönüşmüş durumda. Dünyanın en romantik oteli olarak bilinen ve bir gecelik konaklaması 900 dolardan başlayan bu saray, Hindistan'ın eşsiz atmosferiyle de bir araya gelince balayında eşsiz anlar yaşamanızı kaçınılmaz kılıyor.

u2Bali, Endonezya

Geleneksel Budist tapınaklarından ikonik çeltik pilavına; volkanik sıradağları ve cennet gibi kumsallarıyla Bali, bütün romantizm ve ihtişamını ortaya seriyor.

b1Durum böyle olunca da bu romantik şehir, yüzyıllardır balayı destinasyonları arasındaki popüleritesini koruyor. Dünyanın ilk yedi yıldızlı butik oteli olan Hanging Gardens of Bali ise, muhteşem atmosferi ve romantik ortamlarıyla balayı çiftlerinin vazgeçilmezleri arasında. Çiftlerin bu otelde kalmak için ise, gecelik 700 doları gözden çıkartması gerekiyor.

Mumlar eşliğinde havuza girebileceğiniz ve yeşilin her tonuyla büyülenebileceğiniz otelde, muhteşem anılar biriktirebilmeniz mümkün.

Playa Del Carmen, Meksika

Butik otellerinin çokluğuyla bilinen Playa Del Carmen, masmavi okyanusun kenarına kurulmuş, şirin ve sıcacık bir tatil kasabası.

m1

North Island, Seyşeller

Seyşeller, 116 adasıyla Hint Okyanusu'nda yer alan bir ada ülkesi.
syesBeyaz kumu, upuzun palmiye ağaçları ve yemyeşil ormanıyla benzersiz deneyimler sunan Seyşeller, romantizmi doruklarda yaşamanın tam yeri.

s2Adada tercih edebileceğiniz otellerin en romantiği olan North Island ise, 11 villasıyla unutulmaz deneyimlerle; dalış, bisiklet, kano ve yürüyüş turları gibi aktiviteler de sunarak balayınızı en güzel şekilde geçirmeniz için mükemmel bir fırsat. Ancak bu harika villaların fiyatları biraz yüksek, iki kişi için bir gecelik konaklama ücreti 7 bin dolardan başlıyor.

Avustralya'nın ayna örümcekleri İlginizi Çekebilir Avustralya'nın ayna örümcekleri Yeni Zelanda'da 30 milyon yıllık kireçtaşı mağarasındaki ateşböcekleri İlginizi Çekebilir Yeni Zelanda'da 30 milyon yıllık kireçtaşı mağarasındaki ateşböcekleri
Loading...